Muži A-tým SC Radotín - FK Újezd nad Lesy 0:2 (0:1)

SC Radotín - FK Újezd nad Lesy 0:2 (0:1)

góly: 29´ Frýda, 72´ Hladík

Havel - Bílek (76´M.Svoboda), Otopal, Minář, L.Zahradník - Daníček, Šiška, P.Kovář, Hladík (90´Moudrý) - Maleňák (69´Doležal), Frýda

Hodnocení trenéra Karla Svobody:
Úvod zápasu připomínal hororový film od Alfreda Hitschocka. Po dvaceti minutách jsme mohli prohrávat o tři branky, ale soupeř zakončoval až příliš lehkomyslně a navíc opět v brance podal dobrý výkon Radek Havel. Z naší strany jsme pouze předváděli následující: naivní kombinace, nulová komunikace na hřišti, špatné vykrývání prostorů, nevynucené ztráty míče. Navíc naši borci nasadili tempo, které připomínalo procházku manželů po 40ti letech partnerského života. Bohudík z první fotbalové akce jsme ve 30 min. skórovali Honzou Frýdou, ale o pět minut později již tento hráč odcházel do sprch, jelikož předvedl jeden ze svých blikanců a byl po druhé žluté kartě vyloučen. Především ta první žlutá karta byla z kategorie zbytečných ( za komentář výroku sudího ) a jedná se hrubou nedisciplinovanost našeho střelce, který bude v dalších zápasech chybět. Stav 1:0 jsme udrželi do poločasu a bylo to asi nejsložitějších 10 minut v zápase. Při představě dalších 45 minut hry se soupeřem, který má hráče s futsalovými zkušenostmi, hraje trpělivě a na krátké přihrávky, běhal mráz po zádech.
I Radotín má však ve svém kádru "Frýdu" a po jeho nesmyslném faulu na Tomáše Otopala se síly vyrovnaly. Toto naše borce uklidnilo, hráli jsme disciplinovaně, soupeře jsme nepouštěli do vyložených šancí a s přibývajícím časem jsme hrozili velmi solidními brejky do otevřené obrany Radotína - především po příchodu Doležala a posunu Hladíka do útoku. Právě tento hráč v 72 min. vstřelil druhou branku a od té doby jsem hru kontrolovali, takže i Honza Frýda si mohl na tribuně oddechnout.
Mínusy: prvních třicet minut v prvním poločase, není jediný důvod přistupovat k utkáním ve stylu " mistři světa, nosánek nahoře "
Plus: bojovnost, v druhém poločase disciplinovanost, trpělivost, práce jednotlivců pro TÝM

hodnocení hráčů:
Havel 7, Bílek 6, Otopal 7, Minář 6, Zahradník 7, Daníček 6, Šiška 5 (první poločas 2), Kovář 6, Hladík 7, Frýda 2, Maleňák 4, Doležal 6, Svoboda, Moudrý - nehodnoceni

Hosté přijeli do Radotína s vizitkou mužstva jara. Vítězství s Tempem, Duklou a remíza s Uhříněvsí, když Újezd přišel o vítězství až v poslední minutě, muselo u domácích vzbuzovat respekt.

1. Sudí Zelený utkání zahájil
6. Korynta spálil první šanci domácích
14. Nabíhajícímu Pleyerovi v rozhodující chvíli míč uskočil a vybíhající Havel mu jej ukopl. Ale jen k nohám Sluky a jeho ránu tentokrát Havel vykopl nohou do bezpečí
18. Roh hostů bez problémů domácí obrana vyřešila.
20. Na konci vydařené kombinace domácích se ocitl Sluka sám před Havlem, ale ten jeho pokus o lob vystihl a míč nadvakrát zkrotil.
23. Dělovka Hurába brankáře hostů Havla pořádně štípla, ale nakonec si s ní poradil 28. Do brejku se hnal hostující Frýda, ale Huráb jej zastavil. Pískal se faul na domácího stopera, to se Frýdovi nelíbilo a vyfasoval žlutou kartu. ŽK
29. Za minutu už se Frýda v šestnáctce prosadil a překonal Krystyníka. 0:1
31. Minář zastavil rukama Bereše a viděl další žlutou kartu. ŽK
32. Dva slepené rohy domácích. Po tom druhém HUráb sám před brankou míč nezpracoval.
34. Frýda se stal smutným hrdinou utkání. Hodně důrazně zajel do brankáře Krystyníka, který už míč držel v náruči a byl po druhé žluté kartě vyloučen ČK
45. Rozhodčí ohlásil jednominutové prodloužení první půle.
45+1. První poločas končí. Oslabení hosté jednobrankové vedení udrželi.

46. Druhý poločas zahájila obě mužstva beze změn.
47. Síly na hřišti vyrovnaly. Korynta bez míč šlápl na nohu Otopalovi, což neušlo pozornosti hlavního arbitra, který rovnou vytáhl červenou kartu. ČK.
53. Vodecký si narazil míč s Berešem. Havel vyběhl včas a šanci domácích zmařil.
60. Domácí vytrvale buší do zatažené obrany hostů, ale šance nepřicházejí. Mimo zamířil i Pleyer
61. Neumann fauluje na půlce a vidí první žlutou pro domácí. ŽK.
66. První změna v domácím týmu. Eisman nahradil Neumanna
67. Brejk hostů končí nepřesnou přihrávkou na Daníčka, který však míč ještě doběhl a přesným centrem našel Kováře. Ten místo střely z první míč zpracovával a a ten mu uskočil. Krystyník u něj byl dřív.
69. Střídají i hosté. Doležal vyběhl na trávník místo Maleňáka.
72. Hosté nepotrestali chybu golmana Krstyníka v rozehrávce a Huráb před Doležalem vypíchl míč na roh. Po něm se k odraženému míči dostal Hladík a napálil jej do sítě. 0:2.
76. Hosté střídají podruhé. Místo Bílka nastoupil Svoboda.
77. Podruhé střídají i domácí. Pleyera nahradil Balke.
81. Nedorozumění Hurába s Bouškou využil Doležal, vnikl do vápna, na zadní tyči našel Kováře, ale Krystyník se přemístil včas a střelu vyrazil.
86. Tlak domácích je drtivý, ale obrana hostů odolává.
90. Taktické střídání hostů. Moudrý nahrazuje Hladíka. Hladík se loudá a dostává ŽK.
90+3. Nastavují se tři minuty, ale na výsledku už se nic nemění.

Jak to viděli trenéři
Karel Svoboda (Újezd):
Vynikající vstup do soutěže, čtyři zápasy a deset bodů. Dnes to asi nebylo moc pohledné, ale my nejsme mužstvo, které může na hřišti favorita hrát otevřený fotbal. Začátek zápasu byl katastrofální. Domácí měli převahu i šance. Naštěstí jsme dali gól, ale pak přišlo hloupé vyloučení Frýda. Po půli přišlo ještě hloupější vyloučení domácího útočníka a to nám pomohlo. Hru jsme kontrolovali a domácí do vážnější šance nepustili.
Richard Bogdanov (Radotín): Fotbal se nehraje na držení míče, ale na góly. Dal je soupeř a tak vyhrál zaslouženě. My jsme vytvořené šance lehkomyslně zahazovali. Navíc přišlo nesmyslné vyloučení Korynty a hosté to pozornou a disciplinovanou obranou udrželi. Po chybě nám dali i druhý gól.

SC Radotín – Újezd nad Lesy 0:2 (0:1)
Branky: 29. Frýda, 72. Hladík
ŽK: 61. Neumann - 28. Frýda, 31. Minář, 90. Hladík ČK: 47. Korynta - 34. Frýda Rozhdčí: Zelený – Kotlár, Suchý Diváků: 50
SC Radotín: Krystyník – Tyburec, Huráb, Baroch, Neumann (66. Eisman) – Bereš, Sluka, Bouška, Pleyer (77. Balke) – Korynta, Vodecký. Trenér Richard Bogdanov.
Újezd n.L.: Havel – Bílek (76. Svoboda), Minář, Otopal, Zahradník - Daníček, Šiška, Kovář, Hladík (90. Moudrý) – Maleňák (69. Doležal), Frýda. Trenér Karel Svoboda.