13. kolo - neděle 3.4.2010 - 14,30 hodin

FK Újezd nad Lesy –  Slovan Bohnice  4:0  ( 1:0 )

Sestava: Přibyl - Pořízka, Mesjar, Pinkas, Mikuš - Černý, Veselovský, Herčík, Bouška - Čermák, Jirsa

Střídačka:  Tesařík, Mruvčinský

Branky:    17´, 43´ Čermák, 54´ Jirsa, 59´Tesařík

Krásné slunečné nedělní odpoledne přivítalo hráče obou týmů. Po minulé prohře na Admiře jsme se sešli v prakticky nejsilnější sestavě, kromě Martina Mruvčinského, který se ale nakonec přeci jen objevil na lavičce. Martin je dlouhodobě nemocný, a tak jsme byli rádi, že se mezi vůbec objevil. Věděli jsme, že na velké hraní to nebude, ale díky hokejovému střídání jsme mohli využít Martinovy kopací techniky a nasadit ho na hřiště v okamžiku nadějných situací, jako třeba k exekuci trestných kopů apod.

Od začátku zápasu jsme se do soupeře zakousli a hráči Bohnic nevěděli, kde jim hlava stojí.  Již v první minutě se prodral po pravé straně Radim obranou soupeře, aby poté zprava poslal centr před branku. Úplně volný Ludva před brankářem neuspěl, když si neporadil s poskakujícím míčem, poté se dostal jako druhý k míči Pavel Jirsa, který ale z 5 metrů prudkou střelou přestřelil. Začátek jako z partesu, jen to zakončení,…
Ve 3. minutě kopal Matěj Veselovský rohový kop z levé strany a míč nasměroval na hlavu Ludvovi. Ludva tísněný obráncem hostí se k hlavičce dostal, ale nebylo to asi podle jeho představ. Míč zasáhl jen částečně, a tak brankář hostí stihnul zasáhnout. V 6. minutě dostal do volného prostoru přihrávku Radim, aby se vydal směrem k brance. Pokusil se vystřelit, ale obránce Bohnic střelu zablokoval. Odražený míč ale Radim znovu získal, obešel posledního obránce a na zlatém talíři předložil před branku Tadeáši Herčíkovi. Tomu ale míč před prázdnou bránou odskočil, takže ho nezpracoval a hosté tak utekli hrobníkovi z lopaty. Od té doby stáli u Radima dva obránci, ale to na Radima stejně nestačilo. Svojí rychlostí dělal z obránců statisty, kličkami se jich zbavoval a pakliže dostal míč do běhu, neměli obránci šanci ho stíhat. V 11. minutě, akce jako přes kopírák, Radim utekl všem po pravé straně, obešel posledního obránce a vydal se po brankové čáře směrem k brance. Předložený míč před branku, který tam naservíroval, Vojta poslal do náruče brankáře. Hezká akce. Ve 14. minutě se pokusil Radim prostřelit z úhlu brankáře, ten ale jeho střelu kryl. V 15. minutě dostal Radim nádhernou uličku za obranu Bohnic. Tváří v tvář brankáři ale nestihl vystřelit, protože ho obránce Bohnic nekompromisně poslal k zemi. Penalta. Poprvé jsme využili Martina, který šel pokutový kop kopat. Brankář hostí ale Martina vychytal, když dokázal vystihnout směr Martinovy střely a míč mířící k tyči se štěstím natřikrát chytil. Dvě minutky poté jsme se konečně dočkali. Tu chvilku, co byl Martin v prvním poločase na hřišti, málem proměnil v gól. Matěj Veselovský poslal Martina do uličky, Martin utekl obraně a postupoval z úhlu na branku. Udělal i kličku brankáři a míč poslal do prázdné branky. Bohužel jeho střela nebyla tak razantní, i když by se došourala do branky. Míč se kutálel za brankovou čáru, stíhán dvěma obránci Bohnic a Radimem. Radimovi se povedlo míč dorazit do sítě. 1-0. Ve 21. minutě jsme kopali trestný kop z 25 metrů, takže jsme opět povolali Martina, kterého střelu mířící pod břevno brankář s námahou chytil. V 23. minutě, z ideálního místa, cca 22 metrů, kopal Martin další trestný kop. Tentokrát to nekopl vůbec dobře. Míč skončil vysoko a vedle branky. Náš tlak v prvním poločase tedy přinesl pouze jednu branku, i když převaha byla znatelná.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v tlaku na soupeře. Kopali jsme 3 rohové kopy. Ze třetího rohu se míč odrazil až za hranici vápna na číhajícího Davida Mesjara, který poslal okamžitě míč do ohně. Tam vznikl závar, ve kterém se hosté nakonec ubránili. Ve 39. minutě se dostal znovu na hřiště Martin, aby zahrát trestný kop, asi z 22 metrů. Brankář jeho střelu s námahou chytil. Martin se snažil využít chvilky, kdy byl na hřišti, a  vydal se po levé straně k brance. Martinovi sice nikdo nepomohl, ale centr mířící před branku málem znamenal vlastní gól, když obránce Bohnic odvrátil míč jen těstě vedle levé „vingle“. Ve 43.minutě jsme využili zaváhání bohnických obránců, když se řítil Radim s Matějem na branku hostí. Poslední obránce se štěstím odvrátil na roh. Trenér zařval na Matěje, aby roh co nejrychleji rozehrál, což provedl náramně – přihrál před branku Radimovi, který si nadvakrát poradil. 2-0.  Ve 47. minutě poslal do šance Radim Pavla Jirsu, ulicí ho vysunul za obranu. Pavel měl ale přeci jen k míči dále, než vybíhající brankář Bohnic, takže z toho branka nebyla. V 50. minutě Radim utekl po pravé straně, doběhl s míčem až k brankové čáře a snažil se o centr před branku. Vysoký prudký centr ale skončil za brankou. 54. minuta znamenala zvýšení našeho náskoku, když Radim utekl po pravé straně, vydal se směrem k brance a poslal míč do ohně. První střelu Honzy Tesaříka brankář ještě vyrazil, na druhou dorážečku Pavla Jirsy už ale nedosáhl. 3-0. V 59.minutě to byl nepěkný zážitek pro diváky a taky pro Radima. Radim využil citu pro hru a v pravém okamžiku se vydal za dlouhým odkopem směrem na branku Bohnic. Obrana Bohnic zůstala stát na půlce a Radim se v plném sprintu řítil na vybíhajícího brankáře. Radim se brankáře nádherně zbavil posunutím míče do strany, ale ten ho tvrdým faulem přes holeně zkosil v 1000% šanci, před prázdnou brankou. Ani na chvíli jsme nepochybovali, že za tento likvidační faul bude následovat červená karta, ale rozhodčí našel po volání všech přítomných jen žlutou. Radim k naší radosti odešel po svých na střídačku, naštěstí nemusel na sádrovnu. Pokud takovéto fauly budou klukům od malička procházet (ne jen u rozhodčích, zmíněný brankář se nedočkal ani pokárání vlastních trenérů - odcházel se smíchem ze hřiště), nenaučí se nikdy fair-play hře. Tento faul byl těsně za hranicí šestnáctky, takže jsme kopali jen trestný kop. Kluci ale perfektně potrestali. Martin kopl tvrdou střelu na brankáře, který míč neudržel, Honza Tesařík důsledně dorazil ranou pod břevno na 4-0.

Nedá se říct, že by některý z našich kluků neodehrál svoje, avšak na někom je vidět malá chuť bojovat a snaha dát do zápasu vše. Je vidět určitá zápasová nerozehranost, která se určitě postupně zlepší. Musíme jít naplno od zápasu k zápasu, pak na nás nikdo nebude mít.