Kopanina - FK Újezd

13.kolo - sobota 09.04.2011 10:45

FC Přední Kopanina - FK Újezd nad Lesy 1:7 (1:3)

Branky :

8' Rubeš David (pen), 26',57' Andras Lukáš, 28' Lipár Dominik, 49' Kostka Jakub, 55' Vojáček Lukáš, 62' Karbus Jakub

Sestava :

Maršák Rudolf - Drdla Lukáš, Černý Tomáš, Kostka Jakub, Rubeš David - Podlipný Jakub, Karbus Jakub, Andras Lukáš, Čermák Daniel - Pinkas Martin, Lipár Dominik

Střídali (hokejově):

Vojáček Lukáš, Vaníček Tomáš

Komentář
Na náš letošní nejdelší výlet na soupeřovo hřiště jsme vyrazili přes celou Prahu na Přední Kopaninu. Náš řekl bych tradiční soupeř na jaře překvapivě porazil Podolí B a tak bylo nutno k zápasu přistoupit zodpovědně a nepřipustit žádné podcenění.

Naše sestava proti minulému zápasu se Střešovicemi výrazně prořídla a tak jsme díky nemocem a dalším omluvám přivezli na Kopaninu pouze 13 kluků. Další nemilé překvapení nás čekalo přímo na místě. Kvalita hrací plochy divizního mužstva byla ve velmi zoufalém stavu a tak jsme konstatovali, že lepší trávu má i slavný klub Slavoj Houslice. V zápase jsme chtěli navázat na předchozí výborně zvládnutý vstup do zápasu a rozhodnout utkání v samém úvodu. Soupeře jsme přitlačili na jeho polovinu a výsledkem byl faul v pokutovém území na Kubu Podlipného. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil David Rubeš - 0:1. Tato branka nás měla uklidnit, ale opak byl pravdou. Nepochopitelně jsme vyklidili hřiště, přihrávka neexistovala, nebo míč odnesl do zámezí velmi silný vítr. A tak jsme soupeři opět nabídli laciné vyrovnání, když jsme neuhlídali dobře zahraný roh a v 15-té minutě bylo vyrovnáno - 1:1. Tato branka nás sice malinko vybudila, ale opravdu malinko. Pořád to byl fotbal k nekoukání a z této situace nás vysvobodil až Andy, který důsledně sledoval zdánlivě ztracený míč a těsně před domácím brankářem ho nasměroval podruhé do sítě - 1:2. Naštěstí za chvilku se ve vápně prosadil i Dominik Lipár a tak jsme do kabin šli za dvoubrankového vedení - 1:3.

V kabině jsme si řekli, co je potřeba zlepšit a do druhé půle vstoupilo v podstatě už pouze jedno mužstvo. Domácí překročili půlící čáru pouze ojediněle a tak se čekalo kdy přidáme další branky. Nejprve se po nakrátko rozehraném rohu a dobrém centru od Andyho prosadil hlavou Kuba Kostka, pak střelou zpoza velkého vápna (i s přispěním domácího gólmana) zavěsil Lukáš Vojáček, svůj druhý gól přidal Andy a nakonec krásnou českou uličku zakončenou samostatným nájezdem na brankáře chladnokrevně proměnil Kuba Karbus.

První poločas jsme neodehráli rozhodně podle představ. Kombinace vázla, částečně kvůli terénu a silnému větru, ale určitě tam chybělo vetší nasazení a chuť po gólu jako v minulém zápase. Ve druhé půli už to bylo lepší a jen škoda, že se nám nepodařilo proměnit ještě více šancí. Po relativně slabším soupeři nás příští týden čekají Stodůlky a proti tomuto soupeři bychom s výkonem z prvního poločasu rozhodně neuspěli.