Sokol Řepy - FK Újezd nad Lesy 2:3  ( 1:2 )

Sestava: Přibyl - Pořízka, Herčík, Pinkas, Mikuš - Černý, Mesjar, Veselovský, Bouška– Čermák, Jirsa

Střídačka: Tesařík

Branky: 13´, 49´ Čermák, 11´vlastní

9.4. jsme odehráli další zápas, tentokrát proti Sokolu Řepy, na školní umělce nestandardních rozměrů. Hra na malém hřišti nám nikdy moc nesvědčila, takže i když jsme klukům věřili, že vykopou tři body, přeci jen na pozadí trochu obavy byly.

Na začátku zápasu jsme to byli my, kdo hrál fotbal. Od 1. minuty jsme dostali domácí pod tlak. Hned z první akce mohl skórovat Pavel Jirsa, když dostal přihrávku od Radima Čermáka na hranici velkého vápna. Sám před brankářem ale neuspěl. Jeho neumístěnou střelu domácí brankář v pohodě chytil, aniž by musel udělat krok. Ve 3. minutě zleva prošel Radim až do malého vápna, kde se zbavil dvou obránců a snažil se z metru najít skulinu u tyčky, což se mu ale nepovedlo. Škoda, byla to Radimova hezká akce, ale kdyby se Radim tentokrát nepokoušel zakončovat a lépe se rozhlédl, mohl ještě „rozdat“ na nabíhajícího Pavla, nebo Matěje Veselovského, kteří mohli dávat do prázné branky. Minutku nato Radim po průniku po pravé straně přihrával před branku na nekrytého Pavla. Brankář domácích zareagoval včas a Pavlovi nakonec nedovolil zakončit. V 6. minutě jsme pokračovali v zahazování šancí. Matěj obloukem vysunul do běhu za obranu domácích Radima, kterému ještě vlevo sekundoval Pavel. Kluci běželi sami dva na bránu a to se prostě musí dávat! Radimovi se nepodařilo úplně zkrotit vysoko skákající míč, takže zakončením byla neslaná nemastná střela, kterou brankář vyrazil na roh. Z rohu se snažil na centr naskočit hlavou Ludva Bouška, ale nakonec na míč nedosáhl. V 10. minutě se dostali do hry i hosté, kdy kopali rohový kop. Míč kopnutý do skrumáže před brankou, slabá střela na Romana Přibyla a jeho bezpečný zákrok. V 11. minutě jsme dali, nebo jsme si to alespoň mysleli, uklidňující gól. Po půlminutovém závaru v šestnáctce soupeře, kdy tam bylo snad 17 lidí, se míč odrazil těsně za hranici vápna k Ludvovi, který pěkně vystřelil na branku. Gólman Řep by asi ten míč měl, kdyby mu ho domácí hráč hlavou nepřizvedl. 0-1. Za dvě minuty to bylo už 0-2, když Radim předvedl parádní akci. Vydal se sám s míčem do středu na hranici vápna, tam udělal statisty ze dvou obránců a přesnou střelou k tyči skóroval. V 15. minutě jsme byli svědky náznaku další pěkné akce. Radim posunul dopředu Ludvu, ten ještě prodloužil do středu na úplně volného Pavla, kterému ale pomezní odmával těsný ofsajd. Škoda, tahle akce měla parametry velkého fotbalu. Touto dobou jsme si mysleli, že máme utkání pod kontrolou. Domácí moc nehrozili a nezmohli se do té doby na kloudnou akci. Pak přišla 20. minuta a soupeř poprvé zahrozil. Ve středu útoku domácích hrál vysoký urostlý hráč, se kterým měli poprvé a ne naposledy naši obránci problémy. Zpracoval nakopnutý míč a vydal se jako tank na naši branku. Drobným faulem se ho snažil zastavit Ondra Mikuš, rozhodčí ponechal výhodu, takže se dostal až před Romana, který mu včasným výběhem sebral míč z nohy. Výhodu tedy rozhodčí přeměnil v trestný kop, asi dva metry za hranicí šestnáctky. Domácí hráč to kopl parádně, přesně do šibenice. Troufám si tvrdit, že by se těžko v téhle soutěži našel brankář, který by takhle přesnou a tvrdou střelu chytil. Roman ale vytáhl ze svého rejstříku fantastický zákrok, když ukázkovou robinsonádou míč vyškrábl na roh. Nicméně to byl okamžik pro domácí, kdy zjistili, že nejsme až tak nezranitelní. Od té doby podstatně více ohrožovali naši branku, naše záloha začala nepochopitelně zmatkovat a tak jsme místo klidu protrpěli utkání až do konce. Pravda je, že kdyby kluci proměnili v prvních deseti minutách alespoň 50% šancí, bylo by asi dohráno, takhle jsme se až do konce báli o výsledek. Ale popořadě, proč jsme se začli bát. Ještě v 25. minutě šel Pavel sám na branku Řep, deset metrů okolo nikdo, ale Pavel poslal brankáři jen malou domů. Ve 27. minutě dostal zprava na střed od Radima přihrávku Matěj, kterému chybělo trochu klidu, takže vystřelil těsně vedle branky. A pak jsme inkasovali. Ve 28. minutě se vydal na naši bránu statný hráč Řep a v tu chvíli jakoby naše obrana nebyla. David Mesjar s tímto útočníkem běžel jako na výlet, jen ho stínoval, takže mu nechal dostatek prostoru a klidu, aby mohl úspěšně zakončit. 1-2. Zbytku obrany jakoby se tato akce snad ani netýkala. Před koncem první půle jsme měli ještě šanci my, když po okopávané před pokutovým územím se míč dostal k Ludvovi a ten se pokusil obloukem vystřelit na branku. Brankář ale míč udžel, takže dobíhající Radim už šanci na dorážku nedostal.

Druhý poločas začal ve stejném duchu jako první, naší zahozenou 100% šancí. Radim poslal přesnou ulicí do samostatného úniku Pavla. Pavel si poradil lépe než v prvním poločase, obešel i brankáře, finální střela mu ale vůbec nesedla a tak míč skončil daleko vedle prázdné brány. Ve 33. musel nedobrovolně ze hřiště odejít Matěj, poté co mu soupeř přišlápl nohu. Naštěstí Matěj vnitřně zabojoval a za chvíli se vrátil zpět do hry. Ve 34. minutě jsme kopali roh z pravé strany. David ale kopl míč jak na velké hřiště, takže na přetažený centr nikdo nezareagoval. Od 35. minuty začala fáze utkání, kdy jsme si koledovali o vyrovnání. Zmatek v záloze, nedůrazné obsazování v obraně, hrálo se více u nás, než na půlce soupeře. 40. minuta měla být varováním, když jsme ve vápně trestuhodně nechali zpracovat a vystřelit útočníka domácích. Z toho gól ještě nebyl, ale ve 44. minutě už bylo vyrovnáno. Soupeř nastřelil naši horní tyč, odražený balón jsme neodkopli a tak útočník Řep poslal mírnou střelou hlavou míč do naší sítě. 2-2. Tadeáš Herčík měl k míči nejblíže, ale jen sledoval, jak se míč kutálí do brány. Možná by míč vykopnout z brankové čáry nestihl, ale ani se o to nepokusil. Tadeášovi, a ne jen jemu, dalo by se to říci prakticky o všech hráčích, chyběla taková ta zarputilost, bojovnost, která je k úspěchu potřebná. Když se k tomu potom připočte jalovost našich útočníků při zakončení šancí, pak je sledovat takový zápas opravdu o nervy. Jedno takové slabé zakončení předvedl Radim ve 44. minutě, když dostal zleva od Pavla přihrávku doprostřed hřiště a ocitl se sám před brankářem. Celá branka prázdná a Radim vystřelil do náruče uprostřed stojícího brankáře. Ve 48. minutě vystřelil hráč Řep na naši branku. Roman chytil a po výkopu z protiútoku jsme udeřili. Radim si naběhl do vápna za skákajícím míčem a tentokrát k naší velké radosti zakončil parádně, když mazácky přeloboval vybíhajícího brankáře 2-3. Konec zápasu byl nervózní, což se projevilo i na chování hráčů na hřišti. Nejdříve ulétlo nějaké slovíčko Vojtovi Černému, kterého sudí pouze důrazně napomenul, Tadeáš už ale vyfasoval žlutou kartu. V sestavě, v které se scházíme, si nemůžeme takhle koledovat, červená by pro hráče znamenala stop v příštím utkání. Nervy pracovaly až do konce. V 52. minutě byli domácí blízko vyrovnání. Po totálním chaosu před naší brankou nejdříve Tadeáš nepovedeným odkopem trefil vlastní tyč, aby další střela domácích skončila na břevně. Chvíli poté se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu za faul v šestnáctce, naštěstí k nám byl rozhodčí tentokrát milosrdný. V 54. minutě se Tadeáš nezorientoval před naší brankou a už už se dostával k míči útočník Řep. Roman odvrátil. V 56. minutě Tadeáš odkopával míč na hranici šestnáctky, ale nešťastně proti noze soupeře, takže se zranil a musel být odnesen ze hřiště. Rozhodčí i kvůli tomu nastavil více než dvě minuty, ale do konce už se nic zásadního nestalo. Po závěrečném hvizdu jsme si pořádně oddechli. Z Řep si odvážíme tři body, ale nakonec to bylo vítězství ušmudlané. Od té doby, co je nemocný Martin Mruvčinský, nám chybí důrazný koncový hráč. Kdybychom v dnešním zápase v prvních deseti minutách dali tři góly, už by domácí neměli o co hrát a bylo by to bez nervů.