FK Újezd - V. Žižkov

15. kolo - sobota 16.4.2011 - 11,00 hodin

FK Újezd nad Lesy –  SK Viktoria Žižkov  12: 0  (4:0)

Sestava: Přibyl - Pořízka, Mesjar, Pinkas, Mikuš - Černý, Veselovský, Tesařík, Bouška - Čermák, Jirsa

Střídačka:  Sádlo, Mruvčinský

Branky:    36´, 40´, 58´ Čermák, 28´,50´,53´Mruvčinský, 7´, 43´Bouška, 9´, 13´Veselovský, 56´Tesařík, 60´Jirsa

Do dnešního zápasu jsme alespoň na soupisce měli téměř kompletní sestavu, po téměř dvou měsících naskočil aspoň na střídačku náš nejlepší hráč a střelec Martin Mruvčinský, po delší pauze zaviněné nemocí přišel i Karel Sádlo. Soupeře jsme pro dnešní den měli přijatelného a navíc přijel pouze s jedenácti hráči bez možnosti střídání, takže ke konci zápasu toho již měl plné zuby. A když se některý jeho hráč jen malinko zranil, než naskočil zpět do zápasu, hrál soupeř o deseti. Tím jsme měli dnešní zápas velice usnadněný.

Podle instrukcí z kabiny kluci na soupeře nastoupili hned od začátku a již po pár vteřinách jsme měli první šanci. Po závaru před brankou soupeře nechal Honza skákat míč na malém vápně hrozně dlouho, aby nakonec ranou branku překopl. Jakmile soupeř odehrál balón od brány, okamžitě jako lavina jsme se hrnuli k jeho brance, i když cesta někdy byl dost kostrbatá. Doposud jsme hráli se soupeři, kteří hrají docela dobrý fotbal po celém hřišti. Naproti tomu Viktorka byla zakopaná před vlastním pokutovým územím a našim hráčům chvíli trvalo, než na přehuštěnou obranu našli recept. Po dalším ze závarů před brankou v 7.minutě Ludík dokázal pěknou střelou do protipohybu brankáře vstřelit náš první gól - 1-0.  Následovala další naše akce, kdy soupeř fauloval deset metrů před vápnem našeho hráče. K přímému kopu se postavil David a poslal střílený centr do vápna, kde se nejlépe orientoval Matěj a bylo to 2-0. Na soupeře jsme neustále vyvíjeli tlak, kterému se bránil jen s vypětím všech sil. Ve třinácté minutě jsme ubránili ojedinělý výpad soupeře, Jirka vyvezl míč po pravé straně, poslal vpřed Radima, který po krátkém sprintu odcentroval před branku, kde Matěj bokem nebo čím vstřelil svou druhou branku a bylo to tedy 3-0. Kluky tři rychle vstřelené branky namlsali natolik, že si přestali nahrávat a každý se snažil sám kličkovat, což se samozřejmě u soupeře nesetkalo s pochopením a takovéto sólové pokusy celkem v pohodě likvidoval. Světlou výjimkou byla v 17.minutě akce, kdy Karel perfektní českou uličkou poslal do sóla Radima, který bohužel nebyl úspěšný, přesto kluci zjistili, že když si budou více přihrávat, snadněji a rychleji se dostanou k brance soupeře. Po jedné takovéto kombinační akci se dostal  do dobré pozice Matěj, ale střela slabší levou nohou skončila v náručí brankáře hostů. Naše kombinace v této fázi zápasu končily před pokutovým územím soupeře, protože kluci nedokázali finální přihrávku poslat mezi zadáky soupeře, abychom se dostali do dobré střelecké příležitosti. Až v 28.minutě, kdy kombinace několika hráčů skončila opět před vápnem, se k míči dostal Martin a způsobem, který umí jen on, si posunul míč po kličce na pravou nohu a střelou ke vzdálenější tyči nedal brankáři šanci - 4-0. Tak skončil i poločas.

V kabinách si hráči s trenérem řekli, jakým způsobem pokračovat v nátlakové hře a jak překonávat zahuštěnou obranu soupeře. Hráči si to vzali k srdci a tak byl k vidění z naší strany pěkný a bezstarostný fotbal. Hráči si to pěkně užívali a předváděli hezké fotbalové akce. I když gól na 5-0 nebyl zrovna zapamatováníhodný, to Radim po takové trmě vrmě prostřelil zblízka vše včetně brankáře. To ve 40.minutě jsme viděli pěknou fotbalovou akci, když Pavel přihrál na úplně volného Matěje, který po krátkém běhu uličkou vysunul Radima a pro toho už nebyl problém prostřelit gólmana hostí a bylo to 6-0. O dvě minuty později jsme zahrávali přímý volný kop, který kopnul David. Parádnímu gólu zabránilo břevno, byla to střela evropského kalibru. Ve 43. minutě to již bylo 7-0, když rychlý brejk po levé straně vedli Ludva s Pavlem, dvakrát si vyměnili míč, až se Ludva dostal k vápnu asi 2 metry před brankovou čáru. Perfektně odcentroval směrem na zadní tyč, kam nabíhali jeho spoluhráči, avšak míč se ve vzduchu stočil a k naší radosti skončil v síti překvapeného brankáře Viktorky. Na 8-0 upravil Martin, když na hranici vápna převzal přihrávku a technickou střelou mezi nohami brankáře skóroval. V 53.minutě opět Martin zkompletoval hattrick, když nádherně trefil míč z voleje po centru z pravé strany a bylo to 9-0. O tři minuty později jsme kopali několikátý rohový kop, jehož exekutorem byl Matěj. Poslal nadýchaný centr někam na penaltu, v pěkném náběhu byl Honza, který krásnou a prudkou hlavičkou nedal brankáři sebemenší šanci a zaokrouhlil na 10-0. S tímto výsledkem jsme již byli spokojeni, ale kluci přidali ještě další góly, a to ještě Pavlík trefil po sólovém nájezdu tyč. Na 11-0 zvyšoval Radim a také on po Martinovi zkompletoval hattrick.  Poslední gól dnešního zápasu vstřelil Pavel. Byl to náš poslední zápis do střelecké tabulky a také nejkrásnější gól celého utkání. To Vojta svou perfektní činností sebral míč protihráči, poslal ho Pavlovi, který pronikal po pravé straně podle postranní lajny k brance soupeře. Postupně kličkami obehrál tři! protihráče, až se dostal až k brankové čáře na hranici velkého vápna. Postupoval z boku sám na brankáře hostů a mezitím mu nabíhali v oblasti penalty tři spoluhráči bez jakéhokoli zájmu hráčů Viktorky. V podstatě šli 4 naši kluci na samotného brankáře hostí a čekali jsme, komu Pavel předloží 100% šanci. K překvapení všech přítomných však Pavel bombou pod břevno sám zavěsil a upravil na konečných 12-0.

Tak tento zápas nám tedy vyšel a kluci si krásně zahráli, ale nejtěžší soupeři nás však ještě teprve čekají !