FK Újezd - Stodůlky

15.kolo - neděle 17.04.2011 14:00

FK Újezd nad Lesy - Sokol Stodůlky 4:1 (3:1)

Branky :

3' Podlipný Jakub, 5',16', 59' Andras Lukáš

Sestava :

Maršák Rudolf - Drdla Lukáš, Černý Tomáš, Kostka Jakub, Rubeš David - Pinkas Martin, Foltman Petr, Andras Lukáš, Podlipný Jakub, - Karbus Jakub, Lipár Dominik

Střídali (hokejově):

Tabulka Dominik, Čermák Daniel, Plzák Lukáš, Vaníček Tomáš

Připraveni :

Votava Tadeáš, Vojáček Lukáš, Zátka Lukáš

Komentář :

Ve čtvrtém kole jsme přivítali třetího těžkého soupeře ze čtyřech zápasů. Vzhledem k sobotním výsledkům jsme se mohli výhrou posunout na průběžné první místo.

Naštěstí se nám před zápasem vyprázdnila marodka a tak jsme nemuseli řešit problémy se sestavou. Hosté do zápasu vstoupili poměrně sebevědomě a v úvodu se prezentovali nátlakovou hrou. Oklepali jsme se ale velmi brzo a už ve 3.minutě se míč z pravé strany dostal až ke Kubovi Podlipnému, který mazácky (pokud to chtěl) přehodil brankáře hostí - 1:0. A za chvilku bylo ještě veseleji. Tentokrát je ale nutno přiznat, že zaúřadoval v náš prospěch nepřesný rozhodčí, který odpískal náš faul, ale následnými protesty hráčů Stodůlek verdikt změnil v náš prospěch. Naši kluci neváhali, rychlou rozehrávkou překvapili obranu hostů a střelu odraženou od tyče dorazil do branky Andy - 2:0. Ale bláznivé desetiminutovce nebyl konec. To by jsme ani nebyli my, abychom soupeři takzvaně nedali "čuchnout". Dlouhý nákop naši stopeři podcenili a Kuba Kostka tahal na poslední chvíli za záchrannou brzdu - penalta ! Podle diváků sice faul za vápnem ale kopala se penalta, kterou soupeř s přehledem proměnil - 2:1. Naštěstí jsme se nenechali rozhodit a v 16-té minutě výborně zatáhnul míč po pravé straně míč Martin Pinkas a centrem ve vápně našel opět připraveného Andyho - 3:1. Po tomto gólu se fotbal vytratil a na hřiště se dostala pravá holomajzna. Soupeř se sice snažil, ale do brankové příležitosti jsme ho v podstatě nepustili. My jsme se sice asi do 2 šancí dostali, ale bohužel proměnit se nám je nepodařilo.

Druhou půli jsme začali 1000% šancí Kuby Karbuse, kterému nabídl míč hostující obránce před prázdnou branku, ale Kuba vědom si dostatku času tak dlouho vymýšlel, až trefil vracejícího se brankáře!! Soupeř hrozil pouze ojediněle a tak jsme se snažili pojistit náš náskok. Přes několik slibných šancí se to nepodařilo a tak vzrušení do zápasu vnesla asi 55. minuta, ale bohužel to s fotbalem nemělo nic společného. Jasný faul Lukáše Drdly rozhodčí odpískal, hráč Stodůlek to asi neunesl a napadl Lukáše zezadu. Do role Zorra Mstitele se sám jmenoval Kuba Kostka a potyčka byla na světě. Oba hráči inkasovali po právu červenou kartu a tak se zápas dohrával v 10-ti lidech na obou stranách. Od této doby stojí za zmínku už pouze 2 situace. Nejprve kompletoval hattrick Andy, když jeho střelu brankář sice ztlumil, ale míč se přeci dokutálel do sítě - 4:1. A pak ještě pořádný projektil vyslaný Dominikem Tabulkou, který jen těsně minul břevno hostující svatyně.

Naše vítězství bylo zasloužené, soupeř se za celý zápas dostal maximálně do dvou zajímavých situací, které navyužil. Naopak my, pokud bychom přidali ještě další 3 branky, tak by se nemohl nikdo divit. Zápasu určitě neprospěl výkon rozhodčího, ale pískal špatně na obě strany a vnesl do zápasu zbytečnou nervozitu.