Klánovice - FK Újezd

16.kolo - úterý 19.04.2011 17:00

FK Klánovice - FK Újezd nad Lesy 2:7 (2:4)

Branky :

2',12' Lipár Dominik, 6' Černý Tomáš, 28' Karbus Jakub, 57' Andras Lukáš, 59' Pinkas Martin, 61' Plzák Lukáš

Sestava :

Maršák Rudolf - Drdla Lukáš, Černý Tomáš, Pinkas Martin, Tabulka Dominik - Rubeš David, Foltman Petr, Andras Lukáš, Podlipný Jakub, - Karbus Jakub, Lipár Dominik

Střídali (hokejově):

Čermák Daniel, Plzák Lukáš, Vaníček Tomáš, Votava Tadeáš, Vojáček Lukáš, Havel Jiří, Novotný David

Komentář :
K dalšímu zápasu jsme v rámci předehrávky před Velikonocemi zajížděli na derby zápas do Klánovic. Derby má svoje specifika a Klánovice se na nás chtějí vždy vytáhnout, což se potvrdilo i na podzim.

Kluci už před zápasem nechtěli ponechat nic náhodě, a tak sami už 30 minut před zápasem byli na hřišti a rozcvičovali se, v době kdy se domácí na zápas teprve scházeli. Tato příprava se projevila hned v úvodu, kdy nejprve utekl všem Dominik Lipár a v samostatném nájezdu nezaváhal - 0:1, za minutu si to mohl zopakovat, ale brankáře nepřeloboval. Nicméně náš první roh dobře zahraný na první tyč, kde se nekompromisně prosadil Čert - 0:2. Po 5-ti minutách zápasu. Bohužel po tomto úvodu jsme trochu polevili a urostlí domácí hráči se zahřáli na provozní teplotu a začali také provětrávat naší obranu. Ta po nedělním vyloučení Kuby Kostky hrála v improvizované podobě a na místě stopera se Martin Pinkas měl co ohánět. Ve 12-té minutě po sérii chyb jsme nechali rozeběhnout soupeřova útočníka až do vápna, kde jsme ho sice zastavili, ale nedovoleně. Takže penalta a nekompromisní střela k tyči znamenala snížení - 1:2. Na tuto situaci jsme zareagovali nejlepším možným způsobem a za minutu další samostatný nájezd proměnil opět Dominil Lipár - 1:3. Bohužel jsme se nepoučili z předchozího vývoje a nechali soupeře opět kousat. Výsledkem byl nepříjemně zahraný míč z trestného kopu, který vyběhnuvší Ruda pouze tečoval a míč pomalu zapadl pod naše břevno - 2:3. Tato branka námi nepříjemně otřásla a najednou jsme hráli zmatkovitě a výsledkem byly 3 jasné šance domácích, které ovšem bravurně Ruda zlikvidoval a napravil tak chybu u předchozí branky. Z této situace nás vysvobodil opět až Dominik, který postupoval na branku z boku, trefil tyč a do prázdné branky dorážel Kuba Karbus - 2:4.

Do druhé půle jsme přeskupili řady, kdy na místo stopera se posunul David Rubeš a vnesl do hry obrany klid a pořádek. Martina jsme vysunuli do zálohy, kam se zase vrátila dravost, rychlost a potřebný tah na branku. Domácí jsme tímto pouštěli tak maximálně na velké vápno, ale sami jsme nemohli pořád nastartovat motor z úvodu prvního poločasu. Hráli jsme komplikovaně a hlavně jsme ztráceli hodně míčů. Sice jsme měli nějaké šance, ale jednalo se spíše o náznaky než nějaké vyložené. Tato situace trvala asi 20 minut, než domácí stoper se snažil vyvést míč, ztratil ho před naším vápnem, rychlá přihrávka našla na půli Andyho, který se zbavil obránce, na vápně druhého a přesnou střelou do šibenice nás definitivně uklidnil - 2:5. Tato branka vzala domácím veškerý elán a tak jsme během 5-ti minut dali další 2 branky, když nejdříve vysunutí za obranu využil Martin Pinkas a pak Andy připravil Lukášovi Plzákovi premiérovou trefu v dresu Újezda v mistrovském zápase, když přehodil vybíhajícího brankáře. Do konce zbývalo 10 minut a zápas se pak už jen dohrál.

Do zápasu jsme vstoupili výborně a rychlé vedení nás ukolébalo. Zbytečně jsme tím (už poněkolikáté) dostali soupeře do hry a sami na téměř půlku poločasu vypadli z role. Po přeskupení řad ve druhé půli už to bylo lepší, ale soupeř do 5-té branky nepříjemně kousal a rozhodně dodal zápasu na dramatičnosti a neprodal svou kůži lacino.