Muži A-tým FK Meteor Praha VIII B - FK Újezd nad Lesy 2:2 (0:0)

FK Meteor Praha VIII "B" - FK Újezd nad Lesy 2:2 (0:0)

góly: 55' (penalta) Jan Fíček, 69' Vojtěch Plecitý - 51' a 79' Jan Frýda

sestava FK Újezd nad Lesy:
Havel - Bílek, Daníček, Minář, L.Zahradník (84´Otopal) - Hladík, Doležal, Šiška, P.Kovář - Maleňák, Frýda

Hodnocení trenéra Karla Svobody:

Ve 23. kole Pražského přeboru jsme zavítali na hřiště Meteoru v Libni a poměrně solidním výkonem jsme přispěli k velmi dobré úrovni tohoto utkání. Po uvodních deseti minutách, kdy jsme se spíše rozkoukávali, jsme se domácím přinejmenším vyrovnali a hlavně byli jsme podstatně nebezpečnější než soupeř, který nastoupil s některými hráči z A týmu - Fíček, Birhanzl. V prvním poločase měli vložené šance Hladík a Frýda bohužel je neproměnili a tak první poločas skončil bez branek. Velmi dobře jsme vstoupili do druhého dějství a v 50. min. jsme šli do vedení brankou Honzy Frýdy - 1:0, ale toto vedení netrvalo příliš dlouho, jelikož byla proti nám nařízena velmi přísná penalta, když se centrovaný míč odrazil od břevna na ruku
Martina Doležala-hlavní sudí ze svého postavení nemohl situaci objektivně posoudit a spíše reagoval na výkřiky domácích hráčů. Domácím tento moment a vyrovnání psychicky pomohl a podařili se jim dokonce stav otočit. V momentě kdy jsme připravovali střídání a využití varinty rozestavení 4-3-3, uvolnil Pavol Šiška Frýdu a ten vyrovnal na kionečných 2:2. Posledních deset minut se hra přelévala od jedné branky ke druhé, ale bez gólového efektu. Domácí hrozili především po rohových kopech, my naopak po rychlých a kombinačně dobrých akcích-Jan Frýda, Martin Doležal. Škoda že jsme je nedokázali dotáhnout až do efektivního zakončení.
Plus: tým se nepoložil v momentě, když soupeř šel do vedení a velmi dobře se vyrovnal s faktem, že hlavní sudí v důležitých momentech věnoval až příliš % domácím

Hodnocení hráčů:
Havel 5,5 - Daníček 5,5 - Minář 6 - Zahradník 6,5 - Bílek 6,5 - Hladík 6 - Kovář 5,5 - Šiška 5,5 - Doležal 7 - Frýda 7,5 - Maleňák 6

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.praha.efotbal.cz :

Újezd zůstal neporažen i v Libni

Jarní neporazitelnost fotbalistů z Újezda nad Lesy nedokázala přerušit ani rezerva Libeňského Meteoru, která potřebuje body k záchraně jako sůl. V její sestavě dostali příležitost hned tři dorostenci a zkušení Birhanzl s Fíčkem. K dalšímu bodovému zisku dotáhl Újezd dalšími dvěma góly nejlepší střelec soutěže Jan Frýda.

Od začátku se hrálo kvalitní přeborové utkání, kterému v první půli chybělo jen gólové koření.
Vše podstatné se odehrálo po přestávce. V 51.minutě Kovář parádně uvolnil Frýdu a kanonýr hostů nezaváhal. Přišla však 55.minuta a přímý kop domácích. Centrovaný míč se odrazil od břevna a klepl do ruky Doležala. Pískala se penalta a Fíček s přehledem vyrovnal. Domácí vycítili šanci a přidali i druhý gól, když se střelecky prosadil Plecitý. Hosté však ukázali, proč jsou na jaře dosud neporaženým týmem. Šiška vymyslel šanci pro Frýdu, který druhým gólem opět poskočil do čela tabulky střelců. Další gól už nepadl a tak zápas skončil zaslouženou remízou.

Jak to viděli trenéři
Karel Svoboda (Újezd n.L.): V první půli to bylo vyrovnané, když jsme na šance byli lepší. Vyšel nám úvod druhé půle a dostali jsme se do vedení. Pak přišla smolná situace a s ní přísná penalta. Domácí vycítili šanci a šli dokonce do vedení. Po další vtipné akci jsme dokázali vyrovnat a myslím si, že remíza je spravedlivá.
Ivan Čabala (Meteor B): S výsledkem nemůžu být spokojený. Byl to sice remízový zápas, ale když jsme se dostali do vedení, měli jsme to udržet. Z naší strany to nebyl výkon z minulého kola. Dorostenci nezklamali a jsem s jejich výkonem spokojen.

Meteor B – Újezd n.L. 2:2 (0:0)
Branky: 55. z penalty Fíček, 69. Plecitý – 51. a 59. Frýda
ŽK: 49. Ondrůšek – 57. Maleňák, 58. Frýda
Rozhodčí: Ulrich – Váša, Krejčí
Diváků: 50

Meteor B: Píša – Ježek, Birhanzl, J. Urban, Míča – Plecitý, Janda, Ondrůšek (81. Dombi), Benko – Fíček, Junek. Trenér: Ivan Čabala.
Újezd n.L.: Havel – Daníček, Zahradník (84. Otopal), Minář, Bílek – Hladík, Šiška, Kovář, Doležal – Maleňák, Frýda. Trenér: Karel Svoboda.

1.5.2011 – Lubor Mírek