FK Újezd - Bohnice

17.kolo - sobota 30.04.2011 09:30

FK Újezd nad Lesy - Slovan Bohnice 4:1 (2:1)

Branky :

5', 59' Kostka Jakub, 31' Černý Tomáš, 70' Andras Lukáš

Sestava :

Maršák Rudolf - Rubeš David, Černý Tomáš, Kostka Jakub, Vojáček Lukáš - Pinkas Martin, Foltman Petr, Andras Lukáš, Podlipný Jakub, - Karbus Jakub, Lipár Dominik

Střídali (hokejově):

Zátka Lukáš, Čermák Daniel, Plzák Lukáš, Vaníček Tomáš

Připraveni :

Votava Tadeáš, Havel Jiří, Beneš Jakub, Novotný David

Komentář :
Kdo si vzpomene na hrůzu, kterou jsme předvedli na podzim v Bohnicích, tak byl určitě zvědav, jak si s tímto soupeřem poradíme na našem hřišti. Tímto bych ještě jednou chtěl soupeřovi poděkovat za vstřícnost při přeložení zápasu kvůli přípravě čarodejnic v Újezdě.

Komentář se mi dnes nebude psát moc lehce. Při pohledu na tabulku a velikost soupeřových hráčů to měl být relativně snadný zápas a povinné vítězství. I když jsme kluky před zápasem nabádali horem dolem k tomu, aby soupeře nepodcenili a odehráli zápas aktivně, tak se to evidentně minulo účinkem. Určitě nedošlo k podcenění ale přístup k zápasu byl přímo katastrofální. Nechuť jakkoliv zabrat, popoběhnout bez míče, místo kombinace nesmyslný nákop dopředu nebo do autu. Prostě všechno špatně. Jestli jsme si mysleli, že o poločase se vše otočí a konečně uvidíme "naše" kluky, tak se hrubě zmýlil. Prakticky polovinu druhé půle jsme za stavu 2:1 trnuli, aby se hostům nepodařil brejk a nedostali nás ještě hlouběji do naší zoufalosti. Naštěstí soupeř byl směrem dopředu hodně jalový a na branku vystřelil za celý zápas pouze jednou. Bohužel pěkně pod břevno a v poslední minutě prvního poločasu. Zmíním tedy pouze heslovitě zajímavé momenty, kterých bylo opravdu pomálu :

- 2 min - Kuba Karbus v samostatném nájezdu neuspěl
- 5 min - centr od Dominika Lipára našel na malém vápně Kubu Kostku - 1:0
- 6-30 min - fotbalová hrůza bez nasazení s několika málo náznaky našich šancí
- 31 min - po trestném kopu Kuby Podlipného se prosazuje hlavou Čert - 2:0
- 34 min - místo jednoduché nahrávky Rudovi ztracený míč, který pěkně trefuje      hostující hráč pod břevno - 2:1
- 36-50 min pokračující mizérie našeho výkonu
- 50 min - prostřídali jsme a hra se přeci jen trochu, ale opravdu jen trochu rozhýbala
- 52 min - nejhezčí akce zápasu, kdy David Rubeš vysunul Lukáše Plzáka, ten ve vápně udělal kličku obránci ale střela bohužel jen kousek minula branku
- 59 min - Kuba Kostka vrací do branky míč po rohovém kopu - 3:1
- 61 min - David Rubeš za protesty vidí ŽK
- 62 min - jasný faul na Petra Foltmana ve vápně zůstal bez potrestání
- 62-70 min - zase nemastné neslané nic
- 71 min - do vápna se dostal Andy a podél brankáře dává na 4:1.

Hodnocení našeho výkonu jsem v podstatě provedl už v úvodu a nemá cenu se k tomu vracet. Musíme si jen říct a pokusit se najít příčinu této hrůzy, aby se to už neopakovalo. Možná to bylo náročným týdnem, kdy jsme v podstatě měli 4 fotbaly ve 4 dnech, možná brzký začátek zápasu, prostě nevím. Doufejme tedy, že podobnou tragédii už letos nepředvedeme, protože pokud ano, tak by souboj o první příčku tabulky proběhnul bez nás.