Muži A-tým FK Bohemians Praha, a.s. B - FK Újezd nad Lesy 1:0 (0:0)

FK Bohemians Praha, a.s. B - FK Újezd nad Lesy 1:0 (0:0)

gól: 49' Mráz

sestava FK Újezd nad Lesy:
Havel - Bílek, Otopal, Minář, L.Zahradník - Daníček, Šiška, P.Kovář, M.Svoboda (74´Doležal) - Maleňák, Frýda

Hodnocení trenéra Karla Svobody:
V tomto utkání naši hráči podali velmi dobrý výkon, který bohužel nebyl odměněn bodovým ziskem. Po opatrném vstupu do utkání, kdy soupeř měl několik šancí po našich individuálních chybách, jsme se v zápase rozehráli k velmi solidnímu hernímu projevu, měli jsme dobrý pohyb a především v druhém poločase jsme předvedli několik hezkých kombinačních akcí, ale branku se nám vstřelit nepodařilo, byť gól visel ve vzduchu - především v samém závěru utkání. Snaha, obětovast i bojovnost si určitě zasloužila odměnu v podobě zisku bodů, ale soupeř - který skóroval z jasného ofsajdu - i všichni tři sudí byli proti.

Hodnocení hráčů: Šiška 7,5, Kovář 6, ostatní hráči v utkání - 7

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.praha.efotbal.cz :

Bodovou šňůru Újezda přetrhl Mráz

Devět kol na jaře dokázal Újezd bodovat. Až rezerva střížkovských klokanů našla recept jak jej porazit. Postaral se o to vydařenou trefou v úvodu druhé půle hrající trenér Pavel Mráz.

Od úvodních minut se hrál rychlý a bojovný fotbal, kterému nechyběla tvrdost ani potřebné nasazení. Řada gólových příležitostí na jedné i druhé straně nebyla dotažena do konce. V té první se objevil už ve 4.minutě domácí Mráz, když převzal dlouhou přihrávku Horáčka, dostal se až do vápna, křížnou střelou překonal vybíhajícího Havla, ale míč takřka z brankové čáry uklidil Otopal. O chvíli později Minář ještě z vlastní poloviny rozehrál trestný kop až do vápna domácích, tam se k míči dostal Svoboda a jeho dělovku vytěsnil Rain jen s námahou nad břevno. Ve 13.minutě pálil z přímého kopu P.Moudrý, avšak Havel byl připraven. O čtyři minuty později zase na druhé straně po Šiškově přihrávce napřáhl ke střele Frýda, ale pozorného Raina v bráně domácích nepřekvapil. Vzápětí z rychlého protiútoku stačil Havel jedovatou ránu Allrama jen vyrazit ke kopačce P.Moudrého, jenže ten míč nedokázal usměrnit do odkrytého koutu brány. Po půlhodině hry fauloval těsně před vápnem Otopal pronikajícího Mráze, sám postižený pak pálil jen do náruče Havla. Ve 35.minutě si na dlouhý centr Šišky šikovně naběhl Daníček, obhodil si vybíhajícího Raina, ale Frýda míč do opuštěné domácí brány nenasměroval. V závěru poločasu se Frýda znova pokoušel ohrozit domácí svatyni, jenže při prvním pokusu mířil nad břevno a při druhém mu jeho přízemní střelu k pravé tyči Rain bravurním zákrokem zlikvidoval. Do kabin šla tak obě mužstva za bezbrankového stavu.
Ten platil jen do 49.minuty, kdy Obusanya našel přesnou přihrávkou na levé straně nabíhajícího Mráze a jeho umístěná střela ke vzdálenější tyči rozvlnila síť Havlovy brány. Za další tři minuty mohl Allram po centru Mráze přidat hlavou druhý gól, avšak mířil nad. Pak se ve stejné šanci ocitl i Obusanya, jenže jeho hlavička skončila v náruči gólmana. S přibývajícím časem, jakoby hosté přeřadili na vyšší obrátky a začali mít v poli převahu. Jen chybělo potřebné zakončení. V 61.minutě pálil prudce z hranice šestnáctky Šiška, ale Červenka mu v posledním okamžiku ránu srazil. Pak při dalším nájezdu centroval znova Šiška a Kovářova lehce líznutá hlavička skončila těsně nad břevnem. V 69.minutě měli hosté velké štěstí, když se po hrubce Mináře objevil P.Moudrý sám před Havlem, ale zblízka ho neprostřelil. O dvě minuty později pak na druhé straně vyhrál Frýda už ve vápně ostrý souboj s T.Moudrým a když chtěl postupovat směrem k brance, byl mu odpískán údajný faul, který vyvolal velkou bouři v řadách hostí. V 75.minutě se po rohu hostí dostal k odraženému míči Kovář, ale jeho pumelice se mezi tyče nevešla. V závěru hosté mohutně tlačili a vyrovnání viselo ve vzduchu. V 79.minutě ukázal záda domácí obraně Frýda, dostal se až před Raina, jenže levačkou mířil nad. Za další tři minuty, po kombinaci Maleňáka se Šiškou, poslal druhý jmenovaný milimetrový oblouček za obranu domácích sprintujícímu Frýdovi, avšak ten vybíhajícího Raina nepřeloboval. Frýda byl i u poslední šance hostí v 90.minutě, když po Doležalově centru střílel pohotově z otočky, ale ani v tomto případě na Rainovi nevyzrál. Tři body tak zůstaly v Březiněvsi a Újezd nad Lesy odešel z utkání s první jarní prohrou.

Jak to viděli trenéři
Karel Svoboda (Újezd nad Lesy):
Musím pochválit své kluky, že tady podali velmi kvalitní výkon. Bohužel nám nebylo přáno tady udělat ani bod. Myslím si, že uhrát tady dnes remízu, tak to by byl zázrak. Kdo to dnes viděl, tak si domyslel, jak to všechno funguje v zázemí toho pražského přeboru. Jinak se k tomu nechci dál vyjadřovat. To je všechno.
Pavel Mráz (Bohemians B): Dnes to kluci vydřeli úplně na doraz. Bylo to znát. Dnes jsem si musel s Rosenbergerem střihnout, kdo nastoupí jestli on nebo já. Jsem mladší o čtyři roky, takže jsem to odnesl já. Jsem rád, že to takhle dopadlo a chci poděkovat celému týmu i těm mladým, co se dnes vrátili z dorostu. Na zápas nás přijelo deset a na poslední chvíli jsme to dávali dohromady. Musím poděkovat i Horáčkovi, který dopoledne odehrál celý zápas a řekl, že přijede. Újezd hrál velmi dobře, na jaře to byl jeden z nejlepších mančaftů, se kterým jsme hráli. Šance byly na obou stranách. Měli jsme větší štěstíčko.

Bohemians B - Újezd nad Lesy 1:0 (0:0)
Branka: 49. Mráz ŽK: 37. Kovář, 85. Minář, 89. Zahradník (všichni Újezd)
Rozhodčí: Hurych - Gotthard, Fiedler Diváků: 60

Bohemians B: Rain - Kovář, Střecha, Horáček, T. Moudrý - Chrástek (78. Čáha), Červenka, Allram, P .Moudrý - Obusanya, Mráz. Trenér Pavel Mráz.
Újezd nad Lesy: Havel - Bílek, Minář, Otopal, Zahradník - Daníček, Šiška, Kovář, Svoboda (74. Doležal) - Maleňák, Frýda. Trenér Karel Svoboda.

14.5.2011 - Václav Kozel