FK Újezd - FC Háje

18. kolo - sobota 7.5.2011 - 10,00 hodin

FK Újezd nad Lesy –  FC Háje     8 : 0  (3:0)

Sestava: Přibyl - Pořízka, Mesjar, Pinkas, Mikuš - Černý, Veselovský, Sádlo, Bouška - Čermák, Jirsa

Střídačka:  Tesařík, Mruvčinský, Herčík

Branky: 30´, 39´Jirsa, 12´Pořízka, 25´Čermák, 31´Tesařík, 44´Sádlo, 52´Veselovský, 57´Mruvčinský

Krásné sobotní ráno, hřiště zalité sluníčkem, ideální podmínky pro fotbal. Tak to vypadalo ráno 7.5. na újezdském hřišti, kde jsme přivítali k dalšímu mistrovskému zápasu hosty z FC Háje.

Už v první minutě jsme byli svědky naší velké šance, kdy Pavel táhnul míč směrem na branku. Vedle mu hezky nabíhal Ludva, který ale míč nedostal, i když si o to situace říkala. Pavel zkusil vystřelit sám, ale střela se mu vůbec nepovedla. Ve 2. minutě kopal rohový kop Matěj a k centrovanému míči se dostal Pavel, kterého hlava ale skončila vedle. Ve 4. minutě jakoby si Ludva „na výletě“ říkal o ofenzivní úkoly, když utíkal všem po levé straně hřiště. Napravo mu nabíhal ještě Pavel. Ludva poslal střelu/ přihrávku zleva napříč branky. Pavel na těžký centr nedosáhl a míč se do branky nevešel, skončil těsně vedle. V 5. minutě vystrčil růžky i soupeř. Rychlý útočník dostal míč do běhu, utekl Ondrovi, obhodil si Lukáše, který ho ale „po cestě“ stihl vytlačit až k brankové čáře. Mohl tedy vystřelit až z nulového úhlu, takže míč proletěl nepovšimnut napříč naší brankou. Naštěstí z toho nic nebylo. V 11. minutě Radim na pravé straně sebral míč hráči hostů, probil se přes další dva hráče až do vápna a snažil se vzduchem nacentrovat před branku. Míč obránce srazil na roh, ale nakonec se kopal trestný kop kousek za vápnem, když rozhodčí ukončil výhodu za předchozí faul na probíjejícího se Radima. Na exekuci trestného kopu trenér poslal ze střídačky Martina. Martin namířil pěknou střelu k přední tyči, ale míč se nakonec přes odpor obránce a brankáře do sítě nedostal. Ve 12. minutě přišlo uklidnění. Radim poslal zprava pěkný centr do vápna na Pavla a ten vystřelil. Vyražený míč pohotově uklidil do brány Jirka, kterého to byl 1. gól v sezoně 1-0. V 16. minutě jsme měli šanci zvýšit, ale nestalo se tak. Radim se dostal k úniku už od půlky hřiště, takže běžel sám na branku Hájů. Obránci hostů to vzdali, takže snad 10 metrů kolem Radima nebyla ani noha. Nevím co chtěl Radim udělat, protože tyhle situace už se naučil řešit, tentokrát ale doběhl k brankáři a odevzdal mu míč. Tak to alespoň vypadalo z pozice diváka. V tomto zápase nám nevstřelený gól nakonec nechyběl, ale tohle se prostě musí dávat. V 18. minutě se vydal Martin po levé straně směrem k brance. Poslal přesnou přihrávku na Matěje, ten prostrčil na Karla, kterému v poslední chvíli obránce ukopl míč na roh. Roh se snažil Martin kopnout natěsno k brance, brankář hostí s námahou odvrátil na další roh. 3. roh v řadě kopnul Matěj. Odražený míč se snažil těsně za hranicí vápna poslat obloukem do brány Martin, ale jeho střelu pod břevno brankář chytil. Ve 25. minutě po pravé straně utekl Pavel a doběhl s míčem až na brankovou čáru. Obloukem poslal míč před bránu na Matěje, který těžký míč tak úplně dobře netrefil, ale Radimovi se důrazem podařilo míč do branky dorazit 2-0. Ve 28. minutě jsme vyrobili dvě pěkné akce. Nejdříve se rychlostí blýskl Radim, kdy předběhl s míčem dva obránce a z úhlu vystřelil. Na brankářem vyražený míč bohužel nikdo z 2. vlny nedobíhal, takže z toho nic nebylo. Prakticky vzápětí se vydal Pavel středem na branku, z obou stran zezadu na něm viseli obránci hostů. Finální klička vybíhajícímu brankáři se Pavlovi nepovedla a tak mu brankář sebral míč z nohy. Asi nejhezčí gól zápasu jsme viděli ve 30. minutě. Radim dostal v centru za vápnem přihrávku. Z první poslal míč nalevo na Pavla a sám Pavlovi nabíhal do nekrytého prostoru před branku. Pavel ale vystřelil a trefil to parádně. Tvrdá nechytatelná střela z úhlu pod břevno znamenala zvýšení našeho vedení na 3-0. Vzápětí skončil 1. poločas.

Hned 1. minuta druhého poločasu znamenala definitivní pohřbení jakýchkoliv šancí soupeře na zdramatizování zápasu. Martin ze středu hřiště vysunul napravo Radima, který vrátil před bránu na neobsazeného Honzu, který tvrdou střelou k tyči nedal brankářovi šanci 4-0. Ve 39. Minutě si Radim v plném běhu obhodil posledního obránce, přesprintoval ho a předložil míč Pavlovi před prázdnou bránu a Pavel zkušeně zvýšil na 5-0. 44. minuta, situace se opakovala téměř do puntíku a Karel Sádlo do prázdné brány zvyšoval na 6-0. Ve 45. minutě se probíjel do vápna Tadeáš, ale brankář včasným výběhem přeci jen na poslední chvíli zakončit Tadeášovi nedovolil. V 52. minutě Martin poslal kolmicí do běhu Pavla na pravé straně. Pavel poslal míč podél branky k levé tyči na v zápase výborně pozičně hrajícího Matěje, který bezpečně zavěsil 7-0. V 54. minutě se Martin prokličkoval k hranici vápna a vystřelil. Odražený míč se snažil ještě uklidit do branky David. Jeho střelu obloukem pod břevno ale brankář Hájů chytil. V 57. minutě se nám naskytla možnost kopat trestný kop, asi z 23 m. Míč si postavil Martin a přesnou střelou nedal brankáři šanci 8-0. Tak i skončil celý zápas a je třeba říci, že jsme tento zápas zvládli a zaslouženě si připsali 3 body do tabulky.