FK Újezd - Radotín

19.kolo - neděle 15.05.2011 10:00

FK Újezd nad Lesy - SC Radotín 2:3 (1:0)

Branky :

3' Karbus Jakub, 40' Foltman Petr

Sestava :

Maršák Rudolf - Pinkas Martin, Černý Tomáš, Kostka Jakub, Drdla Lukáš - Rubeš David, Foltman Petr, Andras Lukáš, Podlipný Jakub, - Karbus Jakub, Lipár Dominik

Střídali (hokejově):

Plzák Lukáš

Připraveni :

Vaníček Tomáš, Zátka Lukáš, Čermák Danie,Votava Tadeáš, Havel Jiří, Tabulka Dominik, Novotný David

Komentář :
K dalšímu důležitému zápasu jsme nastoupili v domácím prostředí proti nepříjemnému soupeři z Radotína.

Po podzimní zkušenosti s tímto soupeřem jsme nechtěli ponechat nic náhodě a proto jsme se na tento zápas připravovali velmi důkladně. Vstup do zápasu jsme jako již tradičně na jaře měli velmi dobrý. Už ve 3. minutě výborně vysunul Petr Foltman Kubu Karbuse a vedli jsme 1:0. I nadále jsme dodržovali stanovenou taktiku, snažili se hrát aktivně a natěsno přistupovat k hráčům soupeře. Z toho promenili další zajímavé situace před brankou hostí a i šance, která bohužel neproměnili postupně Andy, Dominik Lipár a další. Soupeře jsme k naší brance pouštěli velmi sporadicky a tak jeho jediným pokusem mezi 3 tyče byl v poslední minutě nákop z půlky hřiště.

Do druhé půle jsme šli s jasným cílem potvrdit vedení naší aktivní hrou. To se podařilo při závaru po rohovém kopu, kdy se u tyče prosadil Petr Foltman - 2:0. I nadále jsme se snažili pokračovat v nátlakové hře, ale už to nebylo tak dominantní jako v půli první. Soupeř hrál pouze na rychlé brejky, které jsme ale stačili včas zastavovat. Bohužel v 50-té minutě po nedůrazu u postanní lajny fauloval před naším pokutovým územím Čert a soupeř povedenou střelou z trestného kopu snížil 2:1. Od této chvíle se rozpoutal na hřišti pravý boj o každou píď hřiště. Bohužel 5 minut před koncem tentokrát po našem nedůrazu ve středu hřiště jsme soupeři nabídli obdobnou situaci jako před první brankou a ten s ní naložil ještě lépe a vymetl šibenici Rudovi branky - 2:2. I za této situace jsme se snažili zvrátit výsledek na svoji stranu, ale hlavičku Petra Foltmana chytil soupeřův brankář. Bohužel v nastaveném čase se po rohovém kopu se k odraženému míči dostal soupeřův útočník a tečovanou střelou stanovil konečnou podobu výsledku - 2:3.

Konečné hodnocení se mi nebude psát lehce. I proto jsem si na něj vyčlenil delší prostor. Soupeř vyslal za celý zápas na naší branku celkem 4 pokusy, z toho 3 z trestných kopů a jednu tečovanou střelu. Bohužel 3 skončily v naší síti. Naopak my jsme spoustu dalších šancí nevyužili a proto jsme odešli poraženi. Bohužel i takto krutý dovede být fotbal. Klukům (z mého pohledu) toho lze vytknout velmi málo. Bojovnost byla v pořádku, snad jen to proměňování šancí. Po konci zápasu hodně kluků zůstalo dlouho ležet na trávníku a nevěřilo, co se mohlo stát. Některým se dokonce v očích zaleskly slzy. Pánové, věřte mi, cítili jsme s Vámi (mluvím za celé vedení) ale fotbal prostě někdy nemá logiku. Kažopádně nevěšte hlavu, za to co jste předvedli si prostě kritiku nezasloužíte. Určitě se některé situace dali řešit lépe, ale to si řekneme v klidu na tréninku nebo před dalším zápasem. Pojďme to hodit za hlavu a připravme se stejně poctivě na další zápas, který bude stejně těžký jako tento.

Ještě bych chtěl poděkovat i všem přítomným klukům na střídačce, kteří se do zápasu nedostali. Pro všechny je připraven přátelský zápas 25.5. od 18:00 na domácím hřišti proti Loko Vltavín.