20. kolo - sobota 21.5.2011 - 9,00 hodin

FK Újezd nad Lesy –  Sokol Stodůlky  8 : 1  (1:1)

Sestava: Herčík- Pořízka, Pinkas, Bouška - Černý, Veselovský, Sádlo, Kučera - Čermák, Jirsa

Střídačka:  Tesařík, Mruvčinský

Branky: 42´, 59´, 60´ Mruvčinský, 15´, 50´Čermák, 38´Jirsa, 40´Bouška, 47´Veselovský

21. května jsme po propršelé noci nastoupili k dalšímu zápasu proti soupeři ze Stodůlek. Trávník byl mokrý, od rána pražilo sluníčko. Náš soupeř se nachází na chvostu tabulky, my hrajeme o čelo. Nastoupili jsme prakticky v nejsilnější sestavě, jen nám chyběl Roman Přibyl v brance, takže na jeho místo trenér „zdobrovolnil“ Tadeáše Herčíka. Dlužno dodat, že jeho výkon předčil naše očekávání, a to v pozitivním slova smyslu. Na začátku zápasu vůbec nebylo vidět, kdo je kde v tabulce. Zápas měl výkop v 9 hodin a naši kluci byli snad duchem ještě v posteli. Jak jinak si vysvětlit začátek zápasu, kdy jsme byli soupeřem snadno přehráváni a jen jejich nepřesnosti nás uchránili od více pohrom. Po ospalém začátku jsme hned z první kloudné akce hostí dostali gól z rohového kopu, když jsme nechali vystřelit neobsazeného hráče, který s pomocí břevna otevřel skóre. 0-1. Prohrávat nejsme zvyklí a v kombinaci s nechutí našich hráčů se pohybovat, jsme odehráli utrápený celý první poločas. Hráči Stodůlek nás přehrávali, my jsme si nebyli schopni ani kloudně přihrát. Chvíli po prvním gólu v naší síti v 6. minutě zahrávali hosté 2 rohové kopy, ze kterých nic nebylo. V 9. minutě jsme nechali vystřelit z levé strany hráče Stodůlek, když se předtím svojí rychlostí uvolnil. Oddechli jsme si, když jeho pěkná střela pouze lízla shora naše břevno. V 11. minutě další roh a dorážka hráče Stodůlek. Tadeáš s problémy, ale nadvakrát přeci jen chytil. Do první kloudné akce jsme se dostali až ve 12. minutě, když Radim zprava přihrál na Honzu na hranici vápna. Ten ještě posunul na Martina, kterého střelu ale obránce zblokoval. Ve 13. minutě opět hořelo před naší brankou, když po trestném kopu Stodůlek se dostal míč ve vápně k úplně nekrytému hráči, který se naštěstí ve vyložené akci ukopnul. Ve 14. minutě kopaly Stodůlky další rohový kop, prudký míč před bránu chytil Tadeáš bezpečně do náruče. V 15. minutě jsme dali gól, když Radim prošel po pravé straně celou půlkou hřiště, ustál fauly dvou obránců, kterých se zbavil a vydal se po brankové čáře k brance. Všichni čekali, že někomu nahraje před branku, ale Radim si všimnul chyby brankáře, který nechal místo u tyče a do tohoto prostoru téměř z nulového úhlu míč prostrčil. 1-1. Kdo čekal, že tam od této chvíle začnou padat další góly, ten se spletl. Sice jsme od této chvíle převzali otěže zápasu, přestali jsme hráče Stodůlek pouštět do nebezpečnějších akcí, ale naše převaha byla po zbytek prvního poločasu jalová. Zahazovali jsme i 100% šance. Ukázkové situace pálení šancí jsme předvedli v 17. a 18. minutě. V 17. minutě Matěj dostal asi 5 metrů za vápnem míč a poslal nádhernou přihrávku doleva na nabíhajícího Martina. Martin si kličkou položil brankáře a překopl prázdnou branku. Minutu poté Radim z levé strany poslal míč do ohně před bránu. Míč prošel až ke vzdálenější tyči, od které se odrazil k Honzovi, který si všiml úplně volného Davida na hranici vápna a poslal mu míč pěkně proti noze. Místo jistého zakončení placírkou do prázdné branky se David rozhodl pro nárt a poslal prudkou střelu těsně nad branku. A to už se domácí fanoušci chytali za hlavu. Ve 20. minutě sebral Radim balón v centru hřiště a už to vypadalo, že se dostane k samostatnému úniku na branku, když ho poslední hráč zezadu skosil. Rozhodčí žlutou kartu „nenašel“. Ve 21. minutě David zpracoval před brankou míč pro Martina, jeho střelu hostující brankář nadvakrát se štěstím vyrazil na roh. Z rohu nic nebylo. Ve 22. minutě se Stodůlky dostaly do poslední šance v prvním poločase, když se po rychlém protiútoku a přečíslení naší obrany, po centru na levou stranu, dostal ke střele nekrytý útočník. Prudká střela se ale nevešla mezi naše tyče. Ve 25. minutě po rohu Martin přihrál míč Pavlovi proti noze, ale Pavlovi to nesedlo, takže slabou střelu brankář snadno chytil. Do konce prvního poločasu jsme kopali ještě jeden rohový kop, z kterého jsme ale nezahrozili. Suma sumárum byl první poločas z naší strany velká bída.

Do druhé půle jsme malinko přeskupili řady. Začátek se nesl v obrazu toho prvního. Ve 38. minutě kopali hosté rohový kop. Tadeáš v brance pěkně vyboxoval míč, který mířil až k půlce, kde se ho zmocnil Radim. Ten si hodil míč pro sebe do běhu a v plném sprintu přihrál na levou stranu na nabíhajícího Pavla. Ten si zkušeně položil brankáře, srovnal si míč na nohu a pohodlně skóroval do prázdné branky. 2-1. V Pavlově zakončení bylo vidět jeho veliké zlepšení v posledních zápasech. Ta tam je jeho zbrklost, a i když věkem patří ještě do přípravky, sází soupeřům jeden gól za druhým. Ještě nedávno takové šance s přehledem zahazoval. Druhý gól, jakoby znamenal uklidnění a začali jsme chvílemi produkovat i koukatelný fotbal. Dvě minutky po našem vedoucím gólu jsme kopali rohový kop. Martin poslal přesný míč Ludvovi na hlavu, který parádní prudkou hlavičkou nedal brankáři šanci 3-1. Ve 41. první minutě jsme definitivně zlomili odpor soupeře. Nejdříve prošel Radim po levé straně až k brankové čáře, kde ho hostující hráč poslal k zemi. Trestný kop Martina ještě ke gólu nevedl, ale další závar před brankou již ano. Po Tomášově přihrávce nejdříve střílel Martin a orazítkoval břevno. Odražený míč napálil Matěj, ale jeho střela neprošla a odrazila se zpátky k Martinovi, který tentokrát mířil trochu níže, takže míč se od břevna odrazil do brány. Pěkný gól a naše vedení 4-1. V této fázi zápasu jakoby soupeř odešel nejen fyzicky, ale i mentálně, takže bylo jen otázkou času, kdy přidáme další gól. Ve 45. minutě se to ještě nepovedlo. Honza prošel do vápna a nabil Radimovi před brankou. Radim zblízka jen trefuje brankáře, odražený míč na hranici vápna k Davidovi, pěkná střela, ale vedle. Nicméně to byla pěkná akce zmíněných kluků. Ve 47. minutě rozehrál Radim roh nakrátko na Davida, ten s tečí vystřelil do ohně, kde už dobře postavený Matěj neměl problém hlavou zvýšit na 5-1. V 50. minutě utekl po levé straně Pavel. Do malého vápna mu vbíhal Radim, kterému Pavel předložil míč jak na zlatém talíři. Radim dal brankáři „jesle“ a upravil skóre na 6-1. V 52. minutě se po naší chybě ve středu pole dostal do samostatného úniku útočník Stodůlek. Tadeáš ale včasným výběhem a pádem pod nohy tuto šanci hostů zlikvidoval. Minutu před koncem předváděl Matěj s Radimem v útoku pěknou kombinační akci. Kluci si to pěkně „dávali“, což neunesl obránce hostí a akci přerušil faulem. Kopali jsme tedy trestný kop z čáry velkého vápna. Míč si postavil Martin a nechytatelnou střelou k tyči zvýšil na 7-1. V poslední minutě jsme uzavřeli skóre zápasu na 8-1. Martin završil hattrick střelou k tyči, když mu na značku pokutového kopu zleva Pavel předložil „tutovku“. Poslední akci zápasu si připsali hráči Stodůlek. Prudkou střelu z levé strany Tadeáš bezpečně chytil do náruče. Hned poté rozhodčí ukončil zápas.

K hodnocení zápasu je dlužno podotknout, že góly do branky soupeře napadaly díky jeho odevzdanosti ve druhém poločase, ne že bychom předvedli nějaký oslnivý výkon. Snad jen se splněním cíle získat 3 body jsme moli být spokojeni. Poslední dvě kola nás čekají už jen těžké zápasy s podstatně kvalitnějšími soupeři, tak je potřeba se na to koncentrovat a pečlivě se připravit.