21. kolo - úterý 31.5.2011 v 16,00 hodin

SK Motorlet - FK Újezd nad Lesy 2:0  ( 1:0)

Sestava: Přibyl - Pořízka, Mesjar, Pinkas, Bouška - Černý, Sádlo, Veselovský, Herčík – Čermák, Mruvčinský

Střídačka: Mikuš, Tesařík

Poslední květnový den jsme přijeli na hřiště Uhelných skladů, sehrát veledůležité utkání s mužstvem Motorletu C v boji o čelo tabulky. Zápas byl přeložen z neděle na úterý, protože v původním termínu bychom se museli totiž obejít bez klíčových hráčů, kteří byli se školou na zájezdu v Anglii. Takhle se jednalo o férové utkání a tak by to mělo být. Podzimní zápas na našem hřišti se odehrával plně pod taktovkou Motorletu, kdy nás přehrávali rozdílem třídy, a jen výborný výkon Romana v brance nám umožnil uspět, když jsme zázračně neinkasovali a vlastním gólem soupeře „utrpěli“ vítězství 1-0. Tento výsledek v podzimní části byl pro Motorlet s ohledem na předvedenou hru nespravedlivý, ale to se stává. Hráli pohledný kombinační fotbal. Sledovali jsme na dálku našeho soka a uvědomovali jsme si, že nás nebude čekat lehký zápas. Motorlet je v plné přípravě na příští sezonu, kdy budou hrát žákovskou ligu a jeho spanilá jízda jarní částí soutěže nás musela varovat. Přijeli jsme tedy k zápasu s pokorou, ale s odhodláním poprat se o dobrý výsledek. V naší sestavě chyběl jen Pavel Jirsa, jinak jsme se sešli v naší nejsilnější sestavě.
Začátek zápasu se vyznačoval neurovnanou hrou z obou stran, kdy jsme nebyli svědky více než dvou přihrávek v řadě, Motorlet působil nervózním, až zakřiknutým dojmem. Přesto se hned v první minutě dostali hráči domácích do šance, na konci které byla propagační střela na Romana, který v pohodě chytil do náruče. Hned z protiútoku to zkusil po levé straně Radim, obránce mu odkopl míč do autu. Minutu poté si na stejném místě narazil Radim s Martinem, ale domácí obránce opět ukončil naši rozvíjející se akci odkopem do autu.  V 5. minutě jsme mohli prohrávat. Domácí kapitán utekl po levé straně, zbavil se i Lukáše a nacentroval do ohně před branku. První hráč ve vápně naštěstí promáchl, nechali jsme ale vystřelit druhého úplně volného hráče, který to trefil skoro parádně. Měli jsme velké štěstí, prudká střela šla od břevna na brankovou čáru, kde se sice ještě snažili domácí dorážet, ale rozhodčí zapískal faul na brankáře.  Nic z toho teda nebylo, ale bylo to varování. Následovala několikaminutová pasáž příšerného fotbalu. My jsme neměli snad žádný první balón, takže měl Motorlet míč více na nohách, ale bylo to víceméně jalové. Vepředu jsme se neprosazovali vůbec, protože záloha nefungovala, a když už se snažili Radim s Martinem něco vymyslet, tak to likvidovala obrana soupeře. Je škoda, že chyběl Pavel, protože jako druhý běhavý útočník by klukům vepředu byl určitě velmi platný. Pak přišla 13. minuta a gól Motorletu, když se po závaru před naší brankou dostal k míči útočník domácích a ze zhruba 10 metrů prostřelil Romana. 1-0. Z domácích zjevně spadla „deka“, když zjistili, že i Romanovi jde dát gól a byli nadále lepším celkem. Nebyl to sice takový oslnivý výkon jako na podzim, na nás to ale v této chvíli stačilo. V 15. minutě kopali domácí 1. rohový kop. Dobře kopnutý míč směřoval přesně na hlavu domácího hráče, jeho hlavička skončila vedle. V 18. minutě byl proti nám nařízen trestný kop z velké dálky. Domácí hráč to kopl do vápna, kde míč ještě nadzvednul jeden z útočníků. Pozorný Roman na branku směřující míč bezpečně chytil. 1. naše střela na bránu přišla až ve 20. minutě, kdy vystřelil asi z 25 metrů Martin. Střela byla spíše propagačního charakteru, takže gólman Motorletu jistě chytil. 23. minuta a druhý roh domácích, který skončil navlas stejně jako ten první, hlavičkou vedle. Převaha domácích pokračovala. Ve 25. minutě, z hranice vápna, vystřelil hráč Motorletu a Roman musel na zem, aby střelu kryl. Ve 27. minutě se dostal po levé straně do protiútoku domácí kapitán. Při cestě na branku vedle něho běžel Honza jak na výlet. Nakonec společně s Lukášem útočníka odzbrojili, poté Honza nepochopitelně přihrál do našeho vápna. Nebezpečnou situaci před brankou jsme zachránili odkopem. Poslední příležitost prvního poločasu jsme měli my, když jsme po faulu na Tadeáše kopali z půlky trestný kop. Po rozehrání se míč dostal na hranici vápna, kde ho zpracoval Martin. Domácí mu nechali dost času na přípravu, ale Martinova střela mířila nad branku.
I ve druhém poločase se nehrál příliš koukatelný fotbal. Domácí měli více míč na kopačkách. Za zmínku stojí snad jen rohový kop domácích ve 43. minutě, kdy se domácí hráč pokusil míč poslat přímo do branky. Ten jen lízl zvrchu břevno naší branky. A jednu malou příležitost jsme měli i my. Ve 47. minutě dal Ludva na levé straně míč Radimovi, ten se dostal až k brankové čáře, domácí obránce se mu pokusil míč odkopnout na roh. Radimovi se povedlo ještě chytit míč na hřišti a poslal míč do vápna. Martinovi se ale nepovedlo na ne příliš přesný centr dosáhnout, takže proletěl napříč branky. No a to bylo taky z naší strany vše. V 53. minutě odpískal rozhodčí proti nám penaltu. Tadeáš stíhal pronikajícího útočníka, na rohu vápna mu nešťastně šlápl na patu a tak se pískala penalta. K penaltě si ještě vysloužil žlutou kartu. Domácí kapitán se z penalty nemýlil a nechytatelně k pravé tyči zavěsil. 2-0.  Ještě 60. minuta mohla znamenat gól v naší síti, útočník Motorletu ale mířil nad.
Co říci k zápasu. Zasloužená výhra domácích. I když Motorlet nebyl tak silný, jak jsme od něj čekali, na nás to tentokrát stačilo. Fotbal to však byl místy nekoukatelný z obou stran, nezasvěcený divák by asi nehádal, že se hraje o čelo 1. třídy, a vůbec ne, že jeden z celků bude ligový tým,…
Zbývá nám odehrát poslední zápas proti Bílé hoře (ligový tým Dukla 99) a ten chceme vyhrát.