FK Újezd - Bílá Hora

22. kolo - sobota 4.6.2011 - 11,00 hodin

FK Újezd nad Lesy –  Sokol Bílá Hora    5 : 0  (3:0)

Sestava: Přibyl- Pořízka, Pinkas, Mikuš - Černý, Veselovský, Sádlo, Bouška - Mesjar, Čermák, Mruvčinský

Střídačka:  Tesařík, Herčík

Branky: 3´, 12´,18´, 51´ Mruvčinský, 48´ Veselovský

Poslední zápas sezony proti Bílé hoře jsme potřebovali vyhrát, abychom si udrželi šanci zůstat ve finále soutěže „na bedně“. V jisté konstelaci ostatních zápasů posledního kola jsme mohli skončit druzí, ale taky čtvrtí. Náš soupeř, hráči Dukly Praha (ročník 99), hrající pod hlavičkou Bílé hory, v podobné situaci nebyli. Umístění ve středu tabulky již nemohli nijak vylepšit, a tak dali přednost přípravě na příští ročník a poslali k nám mužstvo kategorie U11, tedy hráče ročníku 2000. Naší výhodou ale nebyl jen věkový rozdíl, ale i fakt, že kluci Dukly přijeli s velkým zpožděním rovnou z přípravného zápasu na Viktorii Žižkov, takže měli již jeden zápas v nohách. I když přijeli pozdě, chtěli jsme hrát. Byl to náš poslední zápas v sezoně a bylo to tak faktické zakončení sezony. Po konci zápasu jsme měli přichystanou oslavu, takže jsme nijak „nekopali“ proti tomu, že soupeř přijel s 45 minutovým zpožděním. Rozhodčí to taky psychicky vydržel, takže se začalo hrát místo původních 11 hod až v 11.50.
Hned od prvního hvizdu jsme do zápasu vlítli a přitlačili jsme hráče Dukly na jejich polovinu hříště. Hned v první minutě jsme kopali rohový kop a po závaru před brankou se dostal k míči Vojta, ten vystřelil do náruče brankáře. Ve 2. minutě vystřelil Martin nad. Ve 3. minutě jsme byli odměněni za naše snažení prvním gólem. Ludva vybojoval míč u levého praporku, byl faulován, ale rozhodčí ponechal výhodu. Následný centr našel Martina, který s přehledem skóroval 1-0. V 5. minutě se probil Karel po levé straně, dostával se do úniku, ale poslední hráč hostí na poslední chvíli odvrátil na roh. Rohový kop rozehrál Martin s Radimem nakrátko, přihrávka šla na hranici vápna na neobsazeného Ondru. Slabou střelu obloukem na branku Dukly hostující brankář snadno chytil. Ve 12. minutě Matěj vybojoval míč v chumlu hráčů. Efektní patičkou si předhodil míč dopředu, zpracoval míč a předložil tutovku Martinovi, který si zkušeně poradil. 2-0. Hned další akce „smrděla“ gólem, když po pravé straně utekl Radim, zbavil se dvou obránců a přihrál na hranici vápna Martinovi. Ten se snažil připravit si míč ke střele, a tím poskytl čas obránci, aby ho odzbrojil, takže z toho nakonec nic nebylo. V 18. minutě jsme využili chyby brankáře Dukly, který se snažil po „malé domů“ efektně rozehrát, což se vůbec nepovedlo. O míč jsme ho obrali a Martin z otočky dovršil čistý hattrick. 3-0. Ve 21. minutě se dostali do slušné šance hráči Dukly. Po pěkném vysunutí do uličky ve středu hřiště se dostal do samostatného útoku útočník hostí. Jen včasný výběh a výborný zákrok Romana, který nás pádem pod nohy útočníka uchránil od pohromy. Ve 24. minutě předvedl na pravé straně útoku krásnou akci Radim, který se nejprve zbavil prvního obránce, špičkou nohy si obhodil druhého a prudce vystřelil na brankáře. Ten tvrdou střelu z úhlu kryl. Škoda že si Radim nevšiml ve vápně úplně volného Karla, který mohl dávat do prázdné.
Po vlažném začátku 2. poločasu se do první šance dostali hráči Dukly a před naší brankou „hořelo“. Po propadu zálohy utekl napravo hráč Dukly a prudce vystřelil. Roman s obtížemi vyrazil, dobíhající hráč naštěstí mířil vedle. Minutu poté další prudká střela Dukly, která skončila v náruči Romana. Ve 39. minutě kopal Radim rohový kop. Na míč si naběhl Tadeáš a hlavičkoval těsně vedle. Ve 39. minutě se Radim pokusil o střelu z rohu velkého vápna. Opticky to vypadalo, že pěkná vysoká střela letí do branky, ale fakticky ji minula. Ve 48. minutě si Radim narazil s Martinem, a ten ho tím poslal do šance před brankou. Obránce hostů byl ale proti zvýšení našeho náskoku. Hned další naše akce již ale ke zvýšení našeho náskoku vedla. Matěj napřáhl LEVOU asi z 22 metrů a nedal brankáři šanci. 4-0. V 50. minutě Karel sprintoval s míčem po levé straně, nikdo mu ale nešel na pomoc, takže ho obránce Dukly u vápna odzbrojili. Poslední gól zápasu jsme vstřelili v 51. minutě, kdy umístěnou střelou zdálky Martin přidal svůj 4. gól v zápase a zvýšil tak na 5-0. Ještě 5 minut před koncem mohli hráči Dukly snížit, ale hlavička po rohovém kopu mířila vedle naší branky.
Co říci k zápasu? Byl poslední, byl tříbodový, takže jsme splnili náš cíl. Samozřejmě jsme to měli značně usnadněné díky sestavě soupeře. Duklu jsme přehráli gólově, fyzicky, ale je třeba soupeři pogratulovat ke statečnému výkonu. Mladíci Dukly hráli hezký kombinační fotbal, vypracovali si i dvě pěkné gólové šance. Tento komentář je psán samozřejmě až po dohrání všech zápasů sezony, takže teď již víme, že jsme nakonec skončili na pěkném třetím místě. Po podzimní části jsme možná mysleli i výše, ale dosažených 51 bodů na konci bychom před začátkem soutěže brali všemi deseti. Odehraná utkání v oslabené sestavě, kdy nám skoro celé jaro plnohodnotně chyběl Martin a další marodi, některá nešťastně sehraná utkání. I tady lze hledat důvody mírného propadu v tabulce na jaře, ale dá se říci, že můžeme být s uplynulou sezonou spokojeni. Po zápase proběhlo poděkování hráčů a rodičů trenérovi, který s klukama pracoval od malinka a pro kterého byl tento zápas jeho derniérou u tohoto mužstva. TRENÉRE DĚKUJEME.