Jiné 2 (14%)
Celkový počet hlasů: 14

Nový článek

MLADŠÍ  ŽÁCI  A

Dne 8.9. 2012 jsme se střetli na domácím hřišti s favorizovaným mužstvem ABC Braník.

Výsledek vzájemného porovnání sil vyzněl 3:5 pro ABC Braník, ale i přes první prohru jsme s velkým favoritem drželi krok a prohra o dvě branky není tak krutá, jak někteří předvídali před samotným duelem.

Střelci:

Nominace:

16.9. 2012  nastoupili naši mladší žáci A proti AFK Slavoj Podolí na soupeřově hřišti na Kavčích Horách.

Hned od začátku bylo vidět, že obě mužstva čeká vyrovnaná partije. Soupeř nás dlouho tlačil, ale v polovině prvního poločasu jsme se z tlaku vymanili a občas se i nám podařilo soupeřovu branku ohrozit.  A protože jsme sami nedokázali dostat míč do branky, přišel trest koncem prvního poločasu v podobě prvního gólu v naší svatyni na který jsme dokázali ještě zareagovat díky Kubovi Svobodovi, kterému se podařilo vyrovnat.

Ve druhém poločase jsme inkasovali nešťastně druhou branku , když se míč překulil Tomášovi přes nohu v závaru před brankou.  Posléze se Davidovi Christianu Kny podařilo vybojovat penaltu, kterou Matyáš Slavík ale nedokázal proměnit. Po pár minutách jsme měli šanci srovnat skóre díky další penaltě, ale ani Svobodovi štěstí nepřálo a proti korekci skóre byla pravá tyč soupeřovy brány.

Ve druhé polovině druhého poločasu se podařilo Kubovi Havlovi se nechat vyloučit na deset minut, a tak není divu, že zápas skončil nakonec 3:1 pro soupeře.  Škoda neproměněných penalt, zápas se mohl vyvíjet  zcela jinak. Nasazení bylo dobré, ale na některých hráčích byla vidět únava z absolvovaných zápasů v ten den chvíli před tímto duelem. Pochvala patří všem, ale vyzdvihnout přeci jen trošku si zaslouží náš brankář Tomáš Michek, který zabránil minimálně šesti dalším gólům.

Střelci: Jakub  Svoboda 1x

Nominace:   Michek, Brož, Slavík, Kučera, Exner, Kny , Franc, Jelen, Hora, Havel, Svoboda a Halámek

22.9. 2012 nastoupili naši hoši k dalšímu zápasu, a to proti mužstvu  DFC Přední Kopanina. Je asi problematické mluvit o mužstvu, neboť soupeř nastoupil v základní sestavě se dvěma dívkami, které zahrály na výbornou. Někteří chlapci by se mohli od nich i něco určitě přiučit.

Než jsme se rozkoukali, už jsme v první minutě prohrávali 0:1. Druhá branka v naší síti nebyla uznána pro soupeřův ofsajd a potom jsme zjistili, že už se vlastně hraje a začali jsme se na hřišti trochu hýbat. Ve 22. minutě jsme se dostali k centru a před soupeřovou brankou se nejlépe zorientoval Kuba Havel a z blízka dokopl ve skluzu míč do soupeřovy sítě. Zdálo se, že se hra vyrovnala, ale ve 32. minutě jsme po chybě ve středu obrany znovu inkasovali, a tak jsme odešli do šaten po prvním poločase se záporným skórem 1:2.

Druhý poločas jsme zahájili tlakem, který byl korunován vyrovnávající brankou ve 38. minutě. Šťastným střelcem byl David Christian Kny, který se dobře postavil v soupeřově vápně.  Trošku otřesený soupeř se nedokázal rychle "otřepat" a ještě v té samé minutě se trefil náš Pavel Jirsa a my jsme konečně vedli. V 53. minutě ale opět zaváhala naše obrana, která zůstala stát a jen se koukala na soupeřova hráče, jak si v klidu doběhl do blízkosti naší brány a tam celkem v pohodě skóroval. A bylo opět vyrovnáno. Za stavu 3:3 jsme se snažili výsledek opět zvrátit na naší stranu, ale opak byl pravdou. Po závaru před naší bránou se lépe zorientoval soupeřův hráč a my prohrávali opět o jeden gól, tedy 3:4.

Už se zdálo, že si soupeř odveze náš skalp, ale v závěru utkání přišla velká chvíle Kuby Havla, který v 68. minutě opět zavěsil a skóre vyrovnal na 4:4.  V 70. minutě se ještě postavil k přímému kopu, který umístil krásně kolem soupeřovy zdi za záda překvapeného soupeřova brankáře. Těsně po této vítězné střele, která upravila skóre v náš prospěch na 5:4 byl odpískán konec utkání.

Soupeř hrál velmi dobře, jak pozičně, tak kombinačně. Brankář soupeře měl dobrý přehled a často vybíhal z branky a fungoval jako další hráč na ploše. Zato nám nevycházelo prakticky nic. Přihrávky nenacházely adresáta a důraz byl velmi slabý.  Dá se říci, že tohle šťastné vítězství jsme spíš utrpěli, než si ho zasloužili, ale takový fotbal někdy je. V každém případě jsou tři body doma.

Střelci: Jakub Havel 3x, Pavel Jirsa 1x, David Christian Kny 1x

Nominace:Michek,Brož,Franc,Slavík,Kučera,Exner,Kny,Uchytil,Jirsa,Hora,Havel,

Veselovský,Svoboda.

27.9. 2012 jsme si zahráli venku proti z loňska obávaným Střešovicím. Očekával se tvrdý soupeř, ale jaké bylo naše překvapení, že první poločas skončil 2:2.  A protože jsme vycítili naší šanci, zahodili jsme ostych někde mezi šatnami a postranní čárou a ve druhém poločase jsme se na soupeře vrhli hned od začátku. Naše snaha byla korunována dalšími třemi góly, přičemž soupeři se nepodařil vstřelit žádný další, a tak zápas proti SK Střešovice skončil 5:2 v náš prospěch.

Střelci: Matěj Veselovský 3x, Jakub Havel 2x

Nominace: Michek,Brož,Tupý,Slavík,Kučera,Exner,Jelen,Jirsa,Hora,Havel,Veselovský,Halámek

6.10. jsme přivítali na našem hřišti soupeře z ČAFC. Naše mužstvo bylo složeno z ročníku 2000 a 2001. Mladší kluci byli tři a určitě se neztratili. U soupeře jsem se mohli popasovat i s jednou dívkou, která byla na hřišti hodně vidět.

Zápas začal v 16.00 a soupeř začal tlakem, ze kterého naštěstí nic nevytěžil a iniciativu jsme pomalu začali přebírat my. Pavel Jirsa 6. minutě těsně minul soupeřovu branku po střele levačkou, v 8. minutě ho napodobil Matěj Veselovský, který se ve 13. minutě strefil do brány, ale přímo do soupeřova brankáře. Matějova chvíla nadešla o pár minut později, konkrétně v minutě 19. si zpracoval pěknou nahrávku od Pavla Jirsy a vedli jsme 1:0. Ve 27. zahrozil soupeři Kuba Svoboda, ale muška nebyla úplně přesná a ve 29. minutě Matěj minul těsně horní břevno soupeřovy brány po přímém kopu, který přesně minul zeď. Matěj byl při chuti a jeho další rána skončila na spojnici tyčky a břevna a potom se opět trefil po nahrávce Matyáše Slavíka ve 33. minutě a s tímto výsledkem, tedy 2:0, jsme odcházeli do šaten po prvním poločase.

Druhý poločas jsme hráli tak nějak klidněji, chyběla větší agresivita, ale soupeři se nedařil tah na bránu. Jeho přihrávky byly přesnější než naše, kombinace byly o chlup hezčí než naše, ale fotbal se hraje na vstřelené branky. Pavel Jirsa minul ve 36. minutě po přímém kopu, ale chuť si spravil v další, tedy 37. minutě a po přihrávce Matěje nádherně přehodil soupeřova brankáře, který vyběhl z brány a nestačil se vrátit, i když to bylo jen pár metrů a vedli jsme 3:0.  V 57. minutě protrhl svoji střeleckou smůlu Jakub Svoboda a na potřetí se mu podařilo soupeřova brankáře překonat a vedli jsme 4:0. Ale ani soupeř nespal a v 63. minutě se míč po závaru před naší brankou odrážel od tyče a břevna a nepřehlednou situaci hrozící gólem vyřešila obrana odkopem od branky.  V 64. minutě jsme zahrozili opět my, konkrétně Jakub Svoboda, ale k zakončení mu chybělo pověstných pár centimetrů.  A protože se do konce utkání již nic podstatného nestalo, výsledek zůstal 4:0 pro nás.

Dnes se nám podařilo opět získat tři body do tabulky a všichni se snažili. Mužstvo nemělo výrazných slabin. Rád bych kromě jiných pochválil Jirku Frace za poctivou práci v poli, Davida Christiana Kny, který se blýskl třemi pěknými technickými střelami na branku, které ale nenašly tentokrát svůj cíl a v neposlední řadě Štěpána Tupého, který v obraně s Matyášem Slavíkem a ostatními nedal prakticky soupeři šanci nás nějak výrazně ohrozit po celý zápas. O dobré hře obranné linie  a i tentokrát bezchybně chytajícího brankáře Tomáše Michka svědčí nulový účet v našem skóre.

Střelci: Matěj Veselovský 2x, Pavel Jirsa 1x, Jakub Svoboda 1x

Nominace:Michek,Tupý,Slavík,Kučera,Exner,Kny,Jirsa,Hora,Havel,Veselovský,

Svoboda, Franc

Dne 14.10. jsme byli hosty u Bohemians Praha na Střížkově.  Soupeř byl usazen vysoko v tabulce a předpovědi výsledku byly velmi nejistá, ale v každém případě jsme nebyli favority. Bohužel jsme postrádali Matěje Veselovského, který si schválně nechal píchnout ucho a zůstal se povalovat doma. Tak ať se brzy uzdraví!

Po úvodním hvizdu se hra přelévala z jedné strany na druhou. Ve 2. minutě kopal soupeř přímý kop, ze kterého ale nic nevytěžil. Tomáš Michek v bráně začal kouzlit a ke konci prvního poločasu vychytal dvě stoprocentní gólovky soupeře. I když soupeř velmi těžce atakoval naše vápno, obrana kolikrát nevěděla, kde jí hlava stojí, zahrozili jsme v úplném konci poločasu Kubou Svobodou, který sice propasíroval míč do soupeřovy brány, ale gól nebyl uznán pro faul na brankáře, ale situace to byla nadmíru nepřehledná.

Druhý poločas začal opět tlakem soupeře, kterému vycházely fotbalové finesy lépe než nám, my jsme dost odkopávali, nahrávali do území nikoho a občas jsme působili velmi zbrkle. V páté minutě si Tomáš Michek vybral jedinou slabou chvilku v bráně a po nepodařeném odkopu od brány jsme po rychlé kombinaci obdrželi první branku a stav byl 0:1 pro soupeře. A protože Bohemka pokračovala v tlaku, předpokládali jsme, že vyrovnat půjde velmi těžko. Ve 12 minutě kopal soupeř další přímý kop přes zeď, ale Tomáš se v bráně zakočit nenechal. Ve 25. minutě se Pavlu Jirsovi asi začal zajídat neustálý tlak domácích a po víceméně samostatné akci se propasíroval přes střed, obešel několika kličkami soupeřovy hráče a zavěsil. Bylo vyrovnáno na 1:1. Soupeř možná malinko znejistěl, a tak si mohl spravit chuť Jakub Svoboda a svým prvním uznaným gólem poslal naše kluky do vedení ve 30 minutě a upravil stav na 2:1 pro nás.
Domácí se dostali do krátkého útlumu, obrana se nedokázala zkoordinovat a ještě zaskočena druhým gólem se na chvilku rozklížila, a toho využil hned v další minutě zase Kuba Svoboda a zvýšil náš náskok na 3:1. Ve 31. minutě druhého poločasu si vybral neuznaný gól z poločasu prvního. A protože se soupeř již nedokázal prosadit, a ani my jsme už neměli další brankové štěstí, stavem 3:1 pro naše barvy skončilo i celé utkání

Velkou pochvalu zaslouží určitě Tomáš Michek v bráně, který se nedal zakočit několika samostatnými brejky soupeře a všechny s přehledem zlikvidoval, a tak nás zachránil určitě od porážky, neboť našich střel a útoků na soupeřovu branku bylo pramálo, ale zase jsme vytěžili z našich akcí prakticky maximum. Druhým hráčem hodného pochvaly je Kuba Svoboda, který zavěsil hned dvakrát, a to i přesto, že už měl jeden zápas v nohách a nebyl celý zápas střídán. Jinak se snažili všichni, ale bylo to takové trochu bez myšlenky a trošku chaotické. Ale příště to zlepšíme.

Střelci branek: Jakub Svoboda 2x, Pavel Jirsa 1x

Nominace:

Michek,Brož,Tupý,Slavík,Kučera,Exner,Jelen,Kny,Franc,Jirsa,Hora,Havel,Svoboda.

20. října v sobotu jsme uvítali na našem hřišti hosty z SK Union  Vršovice. Soupeře tvrdého a dobrého.

Oproti minulému zápasu jsme se nepolepšili. První poločas nedopadl špatně, vlastně ani dobře, neboť skončil 1:1, když se za naše barvy prosadil Pavel Jirsa.

Druhý poločas se již odehrával pod taktovkou soupeře, terý si hrál sólo a my až ty druhé pomyslné druhé housle a z druhého poločasu jsme si odnesli nálož tří gólů, tudíž celý zápas skončil 1:4 z našeho pohledu a nám nezbývá nic jiného než soupeři poblahopřát.

Střelci branek: Pavel Jirsa 1x

Nominace: Michek,Brož,Tupý,Franc,Slavík,Exner,Jelen,Jirsa,Hora,Havel,Veselovský.

27.10. 2012 jsme soupeře z Loka Vltavín přivítali na vánočně oděném hřišti i okolí. Vánoce sice nebyly, ale sněhu bylo dost. Bílou nadílku se někteří snažili hrably odstranit, ale nakonec jsme byli rádi, že se jim podařilo udělat pořádek aspoň v brankovištích. Ostatní plocha zůstala pod sněhovou přikrývkou. Velký kus práce s odklízením sněhu si dali hlavně pan Franc, pan Tupý, pan Hora, pan Slavík a pan Michek. Asi se zúčastnili i další, ale ty už nemám sílu jmenovat, tak nechť mi odpustí.

Soupeř je usazen poměrně pevně na dně tabulky, ale díky terénu jsme nevěděli, kudy se bude samotný zápas ubírat.  V páté minutě nám soupeř utekl a jen super zákrok Tomáše Michka v bráně nás uchránil od změny skóre v náš neprospěch. Povrch hřiště byl dost nefotbalový a i začátek našich kluků nebyl nic moc, ale ve 13. minutě se dostal k míči kdo jiný než Matěj Veselovský a otevřel skóre první brankou na 1:0. Ještě se trochu protáhl a v 15. minutě si akci prakticky zopakoval a vedli jsme 2:0. Přesně za pět minut soupeř zahrozil pěknou ranou k naší pravé tyči, ale mířil těsně vedle. Za další tři minuty se doklouzal k bráně soupeře Tomáš Jelen a zavěsil. Skóre již bylo 3:0 pro nás a všichni již začínali věřit, že zápas už nepustíme, což potvrdil za další dvě minuty, tedy v minutě 25. opět Matěj Veselovský a zvýšil náš náskok na 4:0.  Jenomže za další dvě minuty se ve zkrumáži před naší brankou špatně zorientoval Matyáš Slavík a tvrdou střelou zblízka zavěsil do vlastní branky. Bylo to ve zkrumáži a nutno podotknout, že to byla jediná střela, kterou Tomáš v bráně nechytil. Asi ji nečekal, logicky vzato. Takže skóre bylo 4:1, ale David Christian Kny ještě před odchodem do šaten ve 30. minutě upravil naše vedení na 5:1.

Druhý poločas načal opět Matěj dvěma góly ve 34. a 39. minutě a zvýšil naše vedení na 7:1 a potom jsme faulovali v našem vápně a soupeř kopal penaltu. Proti úpravě skóre byl však Tomáš Michek v bráně, který bravurním zákrokem vytáhl míč poslaný do pravé šibenice. Matěj Veselovský zaúřadoval opět v minutě 50. a my vedli 8:1 a za další minutu ho napodobil Tomáš Jelen a svým druhým gólem upravil skóre na 9:1. Závar před naší brankou vyřešil opět velmi dobře Tomáš Michek, když pokryl velmi nebezpečnou střelu zblízka. To bylo v minutě 53. A Matějovi se podařilo zvýšit naše vedení na 10:1 v minutě 56. a nakonec i Matyáš Slavík se trefil pěknou točenou střelou v 61. minutě a uzavřel skóre tohoto zápasu na 11:1 pro nás.

Terén byl velmi špatný a obtížný a je určitě hodno pochválit Matěje Veselovského za 7 branek, Tomáše Jelena za 2 branky a i hrající mladší kluky z ročníku 2001, kdy jeden z nich - David Christian Kny před pár dny oslavil své 11. narozeniny a dal si svůj další gól a Jirka Franc i Štěpán Tupý se na hřišti určitě neztratili. Soupeř odešel poražen, ale neznamená to, že nebojoval do konce a ani při vysokém skóre v jeho neprospěch neházel flintu do žita.

Střelci branek: Matěj Veselovský 7x, Tomáš Jelen 2x, David Christian Kny 1x, Matyáš Slavík 1x + 1x vlastní.

Nominace: Michek,Brož,Slavík,Franc,Tupý,Kučera,Jelen,Veselovský,Hora,Kny,Havel

Další soupeř - SK Motorlet Praha, nás přivítal na svém hřišti a v 9:00 hodin jsme začali hrát. Měli jsme na vystřídání dva hráče, ale pouze v prvním poločase. Druhý jsme museli dohrát v osmi hráčích až do konce. Situace byla zaviněna tím, že se v devět hodin hrály zápasy jak starší přípravky, tak i "béčka", takže jsme nemohli počítat s výpomocí.

Zápas proti favorizovanému soupeři nakonc skončil 0:2 v náš neprospěch, ale za dané situace je to výsledek poměrně slušný, přestože nám chyběly naše největší opory.

Nominace: Michek,Brož,Slavík,Exner,Jelen,Hora,Havel,Kučera

10.11. 2012 jsme se střetli na našem domácím pažitu s mužstvem FC Tempo Praha "A". Vzájemné souboje byly vždy velmi zajímavé, ba i brankové rozdíly byly dost těsné, a tak se očekával podobný souboj jako v minulých letech.  Protože nám nastoupily obě hlavní posily - Matěj Veselovský i Pavel Jirsa, věřili jsme ve vítězství našich barev.

A naše posily se činily. V 1. minutě zaúřadoval Matěj a vedli jsme 1:0. Potom se soupeř zkonsolidoval, a tak Matěj mohl dát další gól hezkým obloučkem až v 15. minutě. Vedli jsme 2:0. Za tři minuty ho napodobil Pavel Jirsa a vedli jsme 3:0. Matěj se nedal zahanbit a odpověděl na výzvu také za tři minuty a v minutě 21. jsme vedli 4:0. Přetahovanou o góly v prvním poločase ukončil opět Pavel Jirsa, který ve 26. minutě určil skóre poločasu na 5:0 z penalty po faulu na našeho hráče v pokutovém území.

Ve druhém poločase sérii Matěje a Pavla "pokazil" Jakub Havel, který ve 44. minutě navýšil naše vedení na 6:0. A tak se Matěj zase pustil do díla a v minutě 50. a 56. přifdal další dva dóly a upravil skóre na 8:0.  Kluci asi již s vidinou snadného a nečekaného vysokého vítězství trošku přestali hrát v obraně a stále se snažící soupeř využil malého zaváhání a vsítil v 58. minutě svoji čestnou a zaslouženou, byť jedinou branku v utkání. 8:1. Proti střele osamoceného útočníka v 58. minutě náš brankář neměl prostě šanci. Po dalších deseti minutách, tedy v minutě 68. ukončil skóre zápasu Pavel Jirsa, který zvýšil náš náskok na 9:1. V posledních minutách se nic zajímavého nestalo, a tak jsme mohli odejít do šaten nadmíru spokojeni.

Jak zhodnotit tento zápas a koho pochválit? Mužstvo hrálo jako mužstvo a střelecký koncert Matěje Veselovského a Pavla Jirsy snad ani nemusím komentovat. Ačkoliv měli již jeden zápas na Viktorce za sebou, určitě na nich nebyla vidět únava. Dík patří i posilám ročníku 2001, ale dík největší a hóóódně velkou pochvalu bych chtěl vyjádřit a poslat na adresu našeho brankáře Dominika Hájka, ročník 2002!!, který celý zápas odchytal prakticky bezchybně a určitě se mezi kluky o dva roky staršími vůbec nestratil. Ba naopak. Myslím, že s tímto budou všichni souhlasit.

Vstřelené branky: Matěj Veselovský 5x, Pavel Jirsa 3x ( 1x z penalty), Jakub Havel 1x

Nominace: Kny. Uchytil, Hora, Franc, Slavík, Kučera, Hájek, Brož, Jelen, Veselovský, Jirsa, Havel, Halámek

25.11. 2012 jsme se zajeli podívat na hřiště FC Háje Jižní Město. Soupeř byl usazen v tabulce nad námi, a tak se čekal boj o každý míč, o každý metr umělého pažitu. Určitým uklidněním pro nás bylo, že nastoupily naše největší posily - Matěj Veselovský a Pavel Jirsa.

Začalo se hrát a ve 2. minutě se dostal před soupeřovu branku Jakub Havel a sklepnul pěknou přihrávku Matěje Veselovského do branky a vedli jsme 1:0. V 9. minutě zvýšil naše vedení Tomáš Jelen na 2:0 a ve 13. minutě se zapsal do rodinky střelců i Ondra Brož, který zvýšil na 3:0 a za minutu, v minutě 14. dostal do branky opět Pavel Jirsa a určil tak skóre prvního poločasu 4:0, protože zbývajících dvacet minut se nic podstatného nestalo.

Ve 4. minutě druhého poločasu měl opět ostře nabito Pavel Jirsa a zvýšil na 5:0. A soupeř začal tlačit. My, asi ukolébáni vysokým vedením, jsme tak trošku otevřeli obranu a zmizel náš důraz. Soupeř našeho rozpoložení využil a začal ohrožovat naši branku. Lukáš v brance se měl co ohánět a hned dvakrát za sebou zlikvidoval dvě gólovky soupeři, ale při dalším náporu podběhl míč a jeden osamocený soupeř před bránou nikým neohrožován pohodlně vsítil první gól. V 16. minutě jsme vedli bez nuly, tedy 5:1. Trochu se nám podařilo se zkonsolidovat a začal brankostroj našich obou posil - v 55. minutě se trefil Matěj Veslovský - 6:1. Za minutu Pavel Jirsa - 7:1. V 58. minutě jsme obdrželi další branku střlou z blízka, když obrana nedokázala odkopnout míč z chumlu před brankou - 7:2, ale potom jsme úřadovali jen my, tedy jen Matěj Veselovský, který v minutách 63., 64. a 69. upravil na konečných 10:2 pro naše barvy. Notno podotknout, že po pěkných přihrávkách od spoluhráčů.

Jak hodnotit poslední zápas podzimu 2012? Přijeli jsme bojovat a získali poměrně překvapivě jednoduchou výhru s dvoumístným skóre. Snažili se všichni, i naše podpory 2001 byly na hřišti vidět. Kdyby nám padlo vše do branky soupeře a my nestříleli vedle nebo naopak občas přihráli soupeři v lepší pozici, mohlo bý skóre mnohem vyšší.

Vstřelené branky: Matěj Veselovský 4x, Pavel Jirsa 3x, Jakub Havel 1x, Tomáš Jelen 1x, Ondřej Brož 1x,

Nominace: : Vlasák,Brož,Slavík,Hora,Kučera,Jelen,Jirsa,Havel,Kny,Exner,Veselovský,Halámek.