1.kolo

Zelenina Kadlec - SG Újezd 4:0 (3:0)

Sestava : Havel-Grabinský, Veselovský, Cába, Mora - Borovička, Andras, Otcovský, Haláček - Odvárka, Mruvčinský - sřídal Herčík

Komentář :

K prvnímu zápasu v přeboru jsme nastoupili proti nejsilnějšímu možnému soupeři - vítězi posledních asi 5-ti ročníků.

Bohužel hned v úvodu jsme mu nabídli snadné vedení 2:0, když útočník soupeře zakončoval do prázdné a podruhé proměnil penaltu. Utkání jsme poté nezabalili a aktivní hrou v poli jsme chvílemi domácím připravili horké chvilky. Bohužel v naší největší šanci Ríšu Haláčka vychytal domácí gólman, který střelu i s pomocí tyče vytěsnil na roh. Bohužel v závěru poločasu jsme nevydařenou malou domů domácím darovali třetí gól.

Do druhé půle jsme chtěli pokračovat v aktivním výkonu z půle první, bohužel jsme se i vinou vlastních nevynucených chyb a nepřesných přihrávek do hry moc nedostávali a umožnili jsme domácím čile kombinovat. Ti už hráli evidentně na půl plynu a tak je škoda, že jsme nezaznamenali alespoň čestný úspěch. Skóre kompletovali domácí v poslední minutě.

2.kolo

SG Újezd - Orion WIKY 9:1 (4:0)

Branky : 2x Haláček, 2xHerčík, Odvárka, Šneider, Mora, Jirsa, Mruvčinský

Sestava : Šrámek - Grabinský, Veselovský, Šneider, Mareček - Jirsa, Andras, Otcovský, Haláček - Odvárka, Mruvčinský - sřídal Herčík, Mora

Komentář :
Za krásného počasí jsme odehráli první domácí zápas s týmem Orionu.

Od začátku jsme byli aktivnějším mužstvem, ale do šancí jsme se moc nedostávali. Výsledkem naší převahy bylo pouze několik rohů. A tak když to nešlo zblízka, zkusil to Ríša zdálky. Nechytatelnou pumelenicí nás poslal do vedení 1:0. Tím se zřejmě namlsal a tak po asi pěti minutách si to zopakoval a vedli jsme už 2:0. Soupeř se ještě snažil s výsledkem něco udělat, ale naše obrana pracovala spolehlivě. A když jsme po chybě soupeřova gólmana dali třetí gól Vaškem Odvárkou, hosté se sesypali úplně. Do poločasu donesl míč do branky na hlavě ještě Michal Jirsa.

Druhá půle se hrála už jen z povinnosti. My přidali další pěkné branky a soupeři jsme dovolili korigovat výsledek. P.S. Na přání Vařečky a ostatních tedy vyhlašuju paliče dne, kterým se stal Andy, když krásný centr z pravé strany od Mruvčy neomylně uklidil do Civestu :-))

Dobrý výsledek i hra, doufejme že to potvdíme příští týden na zápase s Odrou. Hraje se ve středu 19.9. na hřišti Hovorčovická (bývalá Viktorka Praha 8)

3.kolo

Odra Kent - SG Újezd 5:2 (2:2)

Branky : Odvárka, Cába

Sestava : Šrámek - Grabinský, Veselovský, Cába, Mareček - Jirsa P., Mora, Otcovský, Borovička - Odvárka, Andras - sřídal Beránek

Komentář :
Do zápasu s loni druhým týmem soutěže jsme vstoupili dobře. Po rychle rozehraném přímém kopu centruje před branku Andy a Vašek Odvárka nás posílá do vedení - 0:1. Za chvilku jsme mohli vedení navýšit, ale Vašek ve druhé šanci tentokrát selhal. A tak domácí trestali, když domácí útočník z dálky trefil naprosto přesně - 1:1. Bohužel tentýž hráč nám dělal starosti v podstatě celý zápas a v další jeho šanci ho Luďa fauloval a z penalty jsme inkasovali podruhé - 2:1. Do poločasu jsme ještě stačili odpovědět, když dlouhý nákop M.Mory zavěsil do branky Robert Cába - 2:2.

Do druhé půle jsme bohužel vstoupili nešťastným gólem, když centr tísněný hráč tečoval tak, že Honza v brance nestihnul zareagovat - 3:2. Snažili jsme se o vyrovnání, ale množství nepřesných přihrávek naši snahu brzdilo. A když už jsme se do šance dostali, tak Berry netrefil branku. A tak domácí zase trestali. Tradičního střelce tentokrát neuhlídal Morouš - 4:2. Pak už se zápas víceméně dohrával, a v poslední minutě domácí střelou do šibenice kompletovali na 5:2.

Domácí byli lepší, ale naší nepřesnou hrou jsme jim to poměrně usnadnili. Snad to bude příště lepší.

4.kolo

SG Újezd - Ostrovan Zadní Třebaň 2:0 (1:0)

Branky :
 Jirsa P.,Herčík

Sestava : Šrámek - Herčík, Veselovský, Andras, Grabinský- Jirsa P., Jirsa M., Cába, Haláček- Odvárka, Mruvčinský- sřídal Váňa, Borovička

Komentář :
Hosté od začátku prokazovali, že rozhodně nepřijeli prodat svou kůži do Újezda lacino. Nicméně do první šance jsme se dostali my, když Ríša Haláček z levé strany nacentroval a Pavel Jirsa doklepnul do branky - 1:0. Tím jsme ale hosty vybudili k větší aktivitě a hlavně díky Šrámovi v brance jsme drželi čisté konto. Ale i my jsme mohli navýšit vedení, když hlavně Mruvča a Vašek Odvárka spálili jasné šance.

Obraz hry se ve druhé půli nezměnil, ale hosty jsme do šancí už vpodstatě nepouštěli. Naopak nám se podařilo vedení navýšit, když Mruvčův centr z pravé strany zavěsil s přispěním břevna do branky Roman Herčík - 2:0. V další šanci se ocitnul opět Vašek Odvárka, ale trestuhodně jí zahodil. Do konce zápasu se hrálo v podstatě mezi vápny a tak se výsledek už nezměnil.

Dnešní další premiérové (Orion se odhlásil) vítězství se nerodilo lehce, ale o to je cennější. Příště hrajeme s dalším silným týmem a tím je Hotel Ostaš.