Čipex – SG Újezd 0:0 (0:0)

Sestava :

Dráb – Grabinský, Veselovský, Šneider, Matoušek – Mora, Jirsa M., Otcovský, Mareček – Andras, Jirsa P. – střídal Herčík

Komentář :
K prvnímu zápasu SG jsme se sešli na „koberci“ ve Štěrboholech. Od začátku jsme byli lepším mužstvem, bohužel spíše běhavějším na úkor fotbalovosti. I přesto jsme si vypracovali do poločasu několik vyložených šancí, které jsme zbrkle zahodili.
Do druhé půle jsme hru chtěli zklidnit a více kombinovat, bohužel se nám to nedařilo a chvílemi jsme hráli opravdu chaoticky. Mnoho zbytečných ztrát nabídlo domácím několik zajímavých možností, naštěstí bez zakončení. My jsme bohužel pokračovali v zahazování i těch nejvyloženějších šancí a vše vyvrcholilo, když Vářa nedal pětku a z dorážky trefil jen tyč. Ke konci už to byla z naší strany spíše křeč a symbolicky jsme zápas zakončili zazděnou tutovkou Pavla Jirsy.
V mužstvu oproti jaru bylo hodně nových tváří a doufejme, že nepřesnosti vyplývaly hlavně z nesehranosti a že příště už nějaké ty šance proměníme. Příště se uvidíme v pondělí 5.9. od 18:00 proti týmu Výtahy (hřiště na Císařské louce).

--------------------------------------------------------------------------------------------

2.kolo

Výtahy Schindler – SG Újezd 1:2 (1:2)

Branky : Otcovský, Andras (pen)

Sestava :

Herčík – Grabinský, Veselovský, Šneider, Matoušek – Jirsa P., Otcovský, Procházka, Mareček – Andras, Jirsa M. – střídal Borovička

Komentář :

Druhý zápas jsme odehráli na Císařské louce na hřišti, kterému předchozí půldenní déšť jenom pomohl. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a opět jsme si začali vytvářet šance. Na rozdíl od minulého zápasu jsme se hned v úvodu ujali vedení, když roh z pravé strany usměrnil do branky Tomáš Otcovský - 0:1. Bohužel z dalších šancí se nám skórovat nepodařilo a tak domácí zahrozili z brejku, který hasil faulem před vápnem Vářa a bohužel domácí exekutor trefil přesně - 1:1. Od této chvíle jsme sice byli lepším týmem, ale domácí se už taky zahřáli na provozní teplotu a hlavně jejich 2 útočníci nám dávali zabrat. Nicméně jsme do vedení šli opět my. Po faulu ve vápně na Michal Procházku proměnil penaltu Andy - 1:2.

Ve druhém poločase se nám nedařilo udržet míč a trochu zklidnit hru a tak se hrálo zbytečně nahoru dolů. Domácí se snažili za každou cenu vyrovnat a tak to kolikrát před naší brankou docela hořelo. Několika důležitými zákroky nás ale podržel Roman a když už byl překonán, zaskočil na lajně Luděk Grabinský. V útoku jsme se prosazovali málo a asi největší šanci zazdil Andy, když pěkný centr z pravé strany od Martina Marečka hlavičkoval z penalty vedle. V infarktovém závěru ještě v poslední minutě loženku domácích zlikvidoval opět Roman a tak si z Císařské louky odvážíme vydřené 3 body. Příště hrajeme konečně doma v pondělí 12.9., začneme v 17:30.

3.kolo

SG Újezd - Agora 7:1 (4:0)

Branky :  Andras 3, Veselovský (pen), Dlabal, Herčík, Procházka

Sestava :

Dráb – Grabinský, Veselovský, Šneider, Matoušek – Mora, Dlabal, Otcovský, Mareček – Andras, Procházka – střídal Herčík

Komentář :

Tak konečně jsme hráli doma a oproti předchozím zápasům nám to tam začalo padat. Začátek zápasu byl tradiční, to znamená neproměnění 2 jasných šancí. Ale naštěstí vedoucí branka na sebe nedala dlouho čekat a po faulu na Toma Otcovského penaltu s přehledem proměnil Honza Veselovský. Další 2 branky zařídil Andy, když nejprve trefil zpěnou přihrávku od Romana Herčíka a pak proměnil samostatný nájezd. Poločasové skóre uzavřel Michal Procházka povedeným lobem přes vyběhnuvšího brankáře hostí. Takže půle 4:0. Ale mohlo to být i víc, ale hlavní spalovač Roman Herčík sám zazdil minimálně další 2 loženky. Soupeř naštěstí hrozil pouze jedním schopným útočníkem, kterého pokud se nám podařilo pokrýt, tak jsme eliminovali celou soupeřovu útočnou aktivitu. Druhá půle začala naším poněkud laxnějším přístupem, přesto další branku jsme přidali Dlábou do prázdné branky. Po této brance definitivně polevila naše obranná činnost a tak jsme dovolili soupeři snížit a navíc kopat penaltu. Tu ovšem neproměnil, což jsme potrestali dalšími dvěma trefami v jeho síti. Konečně se v "těžké" pozici trefil i Roman a skóre kompletoval Andy.

Příští zápas hrajeme ve středu 21.9. od 19:00 na hřišti Motorletu. Sraz tam v 18:30.

4.kolo

Radlice – SG Újezd 1:5 (0:2)

Branky : Procházka 2, Andras, Jirsa M., Váňa

Sestava :

Herčík – Kodras, Veselovský, Šneider, Grabinský – Jirsa P., Jirsa M., Procházka, Váňa – Andras, Beránek

Komentář :

V dalším utkání jsme hráli se soupeřem z Radlic přímý souboj o první místo v tabulce. Bohužel jsme před zápasem řešili problémy se sestavou, ale naštěstí nás do Radlic nakonec 11 dorazilo. Úvod zápasu se nám povedl, když jsme oproti minulým zápasům šance nezahazovali, ale raději stříleli branky. Nejprve využil vysunutí od Michala Procházky Andy a střelou na vzdálenější tyč nás poslal do vedení - 0:1. Za chvilku si role obrátili, když Andy posadil z rohu Michalovi míč na hlavu a vedli jsme o dvě branky - 0:2. Pak jsme ještě nějaké šance zahodili, ale to už se probudili i domácí a jedním dobrým zákrokem nás podržel Roman, když samostatný nájezd ze strany vyrazil. Ke konci poločasu jsme přenechali zbytečně iniciativu domácím, kteří nás začali přehrávat, naštěstí do zakončení jsme je nepouštěli.

Druhou půli jsme začali s cílem přidat pojistku a zápas definitivně rozhodnout. To se nám podařilo asi po 10-ti minutách, kdy přihrávku z levé strany uklízel do prázdné Michal Procházka - 0:3. Za tohoto stavu jsme domácím nabídli snížení, když jsme nechali útočníka vystřelit za vápnem a míč skončil pod břevnem - 1:3. Naštěstí za chvilku utnul veškeré šance na zdramatizování zápasu Michal Jirsa, když utěšenou střelou z vápna vrátil na naše kopačky klidné vedení - 1:4. Pak už jsme tradičně zahazovali šance. Neujalo se několik dobře zahrávaných rohů a další díl oblíbeného seriálu "Vraždy z Midsomeru" napsal Andy, když přestřelil z malého vápna.... Těsně před koncem pečetil výsledek Petr Váňa, který přesnou střelou po zemi nedal gólmanovi šanci - 1:5.

Příští zápas hrajeme doma v pondělí 26.9. od 17:00.