FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 61 (44%)
FB našeho FK ÚnL 23 (16%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 36 (26%)
Stránky FAČR fotbal.cz 14 (10%)
Jiné 6 (4%)
Celkový počet hlasů: 140

Výsledky jaro 2012

8.kolo 

SG Újezd - Čipex 2:2 (1:1)

Branky : Cába, Dlabal


Sestava :

Dráb – Grabinský, Veselovský, Šneider, Herčík – Jirsa P., Jirsa M., Cába, Váňa –Mruvčinský, Odvárka – střídali Mora, Dlabal 

Komentář : 
Ve svém prvním jarním zápase jsme doma přivítali družstvo Čipexu. Mužstva, se kterým jsme na podzim ztratili jediné 2 body v soutěži. A od začátku bylo jasné, že ani tentokrát nás nečeká žádná lehká práce. Soupeř evidentně posílen hrál bez zábran a několikrát zle zatopil naší obraně. Přesto jsme do vedení šli my, když pěknou přízemní střelou k tyči nedal soupeřovu brankáři šanci Robert Cába - 1:0. Poté jsme nevyužili další 2-3 dobré šance, hlavně po únicích Romana Mruvči a tak soupeř trestal. Po sérii našich nepřesností ve středu jsme doslova vybídli k samostatnému úniku soupeřova útočníka a ten v tváří v tvář Márovi nezaváhal - 1:1.

Ve druhé půle jsme chtěli rozhodnou co nejdříve a také se nám podařilo Dlábou strhnout vedení na naší stranu - 2:1. Pak mohl potvrdit naše vedení Vašek Odvárka, ale se samostatným únikem naložil bídně. Otřepané nedáš-dostaneš platilo i tentokrát a soupeř po rohu vyrovnal na 2:2. Do konce zápasu se obě mužstva snažila převážit misky vah na svojí stranu. My jsme zahrávali snad 10 rohů ale nic z toho. To soupeř vyrážel do nebezpečných brejků a kolikrát nás zachránil a zákrok s přehledem hrajícího Honzy Veselovského na stoperu. V infarktové poslední minutě ještě hosté nastřelili břevno.

Na úvod sezóny tedy remíza, dle průběhu zápasu asi zasloužená. My jsme se potýkali s velkým množstvím nepřesností a z toho pramenících ztrát míče. Doufejme, že do příštího zápasu se to zlepší a připíšeme si první jarní vítězství.

-----------------------------------------------------------------------------------------

9.kolo

SG Újezd - Výtahy Schindler 4:0 (2:0)

Branky :
Beránek 3, Dlabal

Sestava :

Mašín – Grabinský, Veselovský, Cába, Mora – Borovička, Dlabal, Brázda, Mareček – Andras, Beránek – střídal Kovář 

Komentář :
Ve druhém kole nás podle podzimní části čekal jeden z těžších soupeřů.

To se projevilo hned od začátku, kdy jsme se nemohli směrem dopředu vůbec prosadit a za prvních 15 minut v podstatě neohrozili branku soupeře. Hosté byli směrem dopředu nebezpečnější, ale naše obrana dnes pracovala velmi dobře. Postupem času jsme ale přidávali na obrátkách, zpřesnili přihrávku a najednou začali přibývat i šance. Po jednom závaru před brankou, kdy Bora nedokázal prostřelit brankáře ani natřikrát se míč nakonec dokutálel k Dlábovi, který ho špičkou nohy nakonec do sítě protlačil - 1:0. Zanedlouho se vydal po levé straně do útoku Martin Mora, kterému poslal krásnou přihrávku Zdeněk a odražený míč od gólmana vrátil do sítě Bery - 2:0.

Do druhé půle jsme asi pod vidinou vedení vstoupili vlažně a tak jsme přenechali soupeři iniciativu. Tomu se dokonce střelou z dálky povedlo nastřelit spojnici břevna a tyče a dále zahrozil několika trestnými kopy podél vápna. Naštěstí asi po 10-ti minutách jsme se probudili a začali taky zaměstnávat obranu soupeře. A také jsme se dočkali uklidňující branky, když na trestný kop Dláby hlavou naskočil Bery a hned to bylo veselejší - 3:0. A Beryho apetit ještě nebyl u konce. Po centru z pravé strany od Petra Kováře opět Bery kompletoval hattrick - 4:0. Pak už se zápas pouze dohrával bez větších šancí na obou stranách.

Důležité vítězství ve druhém zápase se určitě nerodilo lehce. Příští týden máme volno a tak se snad dáme na další zápas zdravotně dohromady, protože nás čeká druhý tým tabulky Radlice.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

11.kolo

SG Újezd - SG Radlice 0:0 (0:0)

Branky :

Sestava :

Dráb – Grabinský, Veselovský, Šneider, Mora – Borovička, Cába, Otcovský, Jirsa – Andras, Mruvčinský – střídal Brázda, Herčík 

Komentář :
Ke třetímu zápasu v řadě na domácím hřišti jsme nastoupili proti týmu Radlic.

Od začátku se nám sice dařilo soupeře mírně přehrávat, ale do šancí jsme se dostávali velmi ztěžka. Vinou byl určitě velmi nerovný terén a dále naše nepřesné přihrávky směrem dopředu, které končili většinou na soupeřových kopačkách. Přesto jsme byly ke gólu několikrát blízko. Nejprve Andy z pravé strany postupoval na branku, ale trefil jen tyč. Když mu nejde střílet, tak se pokoušel centrovat a v jednom případě chyběli Romanovi Mruvčinskému jen centimetry. A když se neujaly ani pokusy z dálky (ale jen pokusy) Roberta Cáby a Váři skončil poločas bez branek.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji, ale do šancí jsme se dostávali zase hrozně složitě. Naštěstí soupeř na tom byl podobně a tak bylo jasné, že o zápase může rozhodnout jediná chyba. Naše největší šance ve druhé půli měl Andy, když bodlem z velkého vápna málem překvapil gólmana, dále Roman Mruvčinský, když jeho střelu z úhlu vytěsnil gólman jen na roh a v poslední minutě Robert Cába, když jeho střela jen těsně minula tyč.

Tak druhá naše jarní remíza, tentokrát bez vstřelené branky. Bohužel se na vstřelení gólu hrozně nadřeme, tak doufejme, že to v příštím zápase zlomíme. Hrajeme ve středu od 17:30 na Balkáně.

-------------------------------------------------------------------------------------------

12.kolo

TESLA/SAZKA - SG Újezd 2:6 (1:4)

Branky : Andras 3, Beránek 2, Mruvčinský

Sestava : 

Mašín – Grabinský, Veselovský, Cába, Mora – Mareček,Dlabal,Beránek, Jirsa – Andras, Mruvčinský – střídali Brázda, Herčík, Otcovský, Borovička 

Komentář :
Úvod zápasu poznamenalo nepříjemné čekání, kdy soupeř i rozhodčí si spletli výkop o půl hodiny a tak jsme získali šanci si prohlédnout areál Unionu Žižkov. No nic moc.

Tento úvod nás asi nabudil, protože jsme hned od začátku soupeře zatlačili před jeho branku a snad hned z prvního útoku jsme orazítkovali tyč. Naší střeleckou nemohoucnost z minulého zápasu pak protrhnul Andy a to hned 3x za sebou. Nejdříve nohou po přiťuknutí Dláby, pak po nevydařené kličce gólmana a nakonec hlavou.  A když za chvilku přidal čtvrtý gól Bery rovněž hlavou po rohu bylo v podstatě po zápase. To jsme si ale mysleli asi jen my, protože na naší hru se od této chvíle nedalo koukat. Vrcholem byl gól na 1:4 po Andyho chybě těsně před poločasem.

Do druhé půle jsme vstoupili opět laxně a přes otevřenou pravou stranu jsme dali soupeři "čuchnout" - 2:4. Pak jsme přežili ještě jednu nepříjemnou šanci a nevím jak by to dál pokračovalo, kdyby soupeř snížil na rozdíl jedné branky. Naštěstí nás tento moment probudil a zapnuli jsme na vyšší otáčky. A hned jsme si taky začali vytvářet šance a některé i proměňovat. To když centr z pravé strany skončil překvapivě na břevně a odražený míč vrátil Roman Mruvča přesně na nohu Beryho - 2:5. A skóre kompletoval Roman Mruvče, když zužitkoval centr od Martina Mory.

Zápas s jedním ze slabších soupeřů jsme si vlastní laxností mohli zkomplikovat. Naštěstí se tak nestalo a tak jsme jednu výhru od postupu do přeboru!

---------------------------------------------------------------------------------------------

13.kolo 

SG Újezd - Nejistá sezóna 3:1 (1:0)

Branky : Jirsa, Beránek, Kovář

Sestava :

Dráb – Grabinský, Veselovský, Brázda, Otcovský – Borovička,Mora,Beránek, Jirsa – Herčík, Kovář – střídal Mruvčinský

Komentář :
Bohužel jsem se nemohl zápasu zúčastnit a tak přikládám originální komentář M.Mory :

Góly : 20 min. Jirsa Pavel hlavou 1:0 po centru Petra Kováře, 50 min Bery po kombinační akci do prázdné brány, 58 min soupeř po nejistém vyběhnutí gólmana, 75 min. Kovář hlavou ze standardky po centru Beryho

Celkový dojem : vyrovnaný zápas, soupeř v některých fázích více držel míč, my jsme byli efektivnější a dokázali si vytvořit více šancí a tři z nich proměnit

Jinak hoši díky za vítězství, které nás už 2 kola před koncem pro příští sezónu posouvá do přeboru !!

----------------------------------------------------------------------------------------

Lékařská fakulta - SG Újezd  6:2 (3:1)

Branky :
Andras, Klíma

Sestava :

Herčík, Veselovský, Brázda, Otcovský, Novák, Cába, Klíma, Andras, Jirsa (od druhé půle) 

Komentář :
Jen stručně. V osmi (devíti od druhé půle) se fotbal hrát nedá.

Naštvanej Andy

------------------------------------------------------------------------------------------

AGORA - SG Újezd 2:5 (2:1)

Branky : Klíma, Cába, Beránek, Otcovský, Jirsa 

Sestava :

Herčík - Klíma, Brázda, Šneider, Otcovský - Jirsa, Cába, Beránek, Borovička -Andras, Mruvčinský

Komentář :
K poslednímu zápasu v 1.třídě jsme jeli na čestlickou louku. Na hřišti bylo vidět, že jaro je v rozpuku a tak jsme si mohli zopakovat hodinu přírodopisu.

Ale k zápasu. První půli jsme začali z kopce a poměrně brzy jsme se ujali vedení dálkovou střelou Pavla Klímy 0:1. Ovšem hned z rozehrávky si vybral slabou chvilku náš zaskakující gólman a hned z výkopu střelou z půlky bylo vyrovnáno - 1:1. A za 5 minut později domácí možná po ofsajdu strhli vedení na svojí stranu - 2:1. Pak jsme sice začali hrát aktivněji, ale místo krátkých nahrávek jsme pasovali a nebo si přihrávali do autu. Takže výsledkem našeho snažení bylo maximálně pár rohů, z kterých jsme ale branku neohrozili.

Do druhé půle jsme ale vstoupili podle představ. Soupeři jsme v podstatě nepůjčili míč a šancí přibývalo. První využil střelou z vápna Robert Cába - 2:2. Pak centr z pravé strany našel Beryho a zase jsme vedli - 2:3. A nakonec domácí dorazil povedenou střelo z trestňáku Tomáš Otcovský - 2:4. Pak jsme trochu polevili a útok domácích jsme zastavili až penaltovým zákrokem Romana. Domácí ale penaltu neproměnili a z protiútoku pečetil výsledek Pavel Jirsa po samostatném úniku - 2:5.

V posledním zápase se nám hrubě nevydařil první poločas, na který se opravdu nedalo koukat. Ve druhé půli jsme už hráli podle představ a zaslouženě vyhráli a dokonce přežili i nepochopitelné slovní útoky domácích.

Tak cíl je splněn. Na podzim si zahrajeme přebor. Doufejme že se budeme scházet v hojnějším počtu, než v posledních zápasech jara, kdy jsme si asi mysleli, že když už je postup hotov, tak na fotbal chodit nemusíme. V pátek 1.6. od 18h na Blatově se rozloučíme s úspěšnou sezónou sranda fotbálkem. Hoši díky. Andy