Bílá Hora - FK Újezd

5.kolo 03.10.2008 16.00

Bílá Hora - FK Újezd nad Lesy 0:5 (0:2)

Sestava :
Votava Tadeáš – Lipár Dominik, Rubeš David, Černý Tomáš, Drdla Lukáš–
Baudiš Josef, Foltman Petr, Konejl David, Havel Jiří – Karbus Jakub, Podlipný Jakub

Branky :
9' Černý Tomáš, 28', 49' Podlipný Jakub, 33' Baudiš Josef, 58' Foltman Petr

Střídání :
37‘ Novotný David za Havla Jiřího
45' Vaníček Tomáš za Karbuse Jakuba
48' Christián Matěj za Konejla Davida

Trenér : Bc. Chumlen Jan (Pižďuch)

Komentář k zápasu :
Ve velmi neobvyklou dobu pro zápasy ml.žáků (v pátek od 16.00 ??!!) jsme se vydali na cestu skrz celou Prahu na Bílou Horu. To už by jsme ani nebyli my a naše družstvo, abychom v týdnu neřešili další hráčskou ztrátu. Andy má nohu v sádře. A tak se na místo stopera posunul David Rubeš a oprášil tak svojí zkušenost s tímto postem ze zimního turnaje.

Hráči Bílé Hory byli převážně mladších ročníků než naši kluci a tak to papírově mělo vypadat na snadnější zápas. Nicméně jsme zápas zahájili velmi vlažně a pohyblivý soupeř nám dělal starosti. Sice jsme ho do blízkosti naší branky nepouštěli, ale on nás k té svojí také ne. Jediným nebezpečím pro jeho branku tak znamenal Kuba Karbus, který využíval svojí výškové převahy a obráncům Bílé Hory dělal velké problémy. Po jeho průniku a centru před branku nebezpečně zakončoval Kuba Podlipný, ale jeho střela šla kousek vedle. Na konci první desetiminutovky opět Kuba Karbus potáhnul míč a obrana domácích odvrátila pouze na roh. Ten sehrála výborně dvojice Kuba Podlipný (centrující) a Čert zakončující nádhernou hlavičkou z náběhu 0:1. Branka nás měla uklidnit, ale to se nestalo. Soupeřovi hráči velmi dobře a včas přistupovali k našim klukům, ztěžovali jim rozehrávku a bořili v zárodku naše útočné akce. Sice jsme se dostávali na dostřel soupeřovy branky, ale zakončení bylo slabé nebo ho hráči Bílé Hory stačili zblokovat. A tak nám zase pomohla standartní situace. Kuba Podlipný centruje z rohového kopu před branku a soupeřův brankář si sráží míč do sítě 0:2.

Po přestávce jsme chtěli rychle přidat třetí branku, která by zápas definitivně rozhodla. To se nám podařilo hned ve třetí minutě, kdy si míč na vápně zpracoval Pepa Baudiš a levou nohou trefil přesně k tyči 0:3. Pak se ale na hřišti začali dít věci, které na hřiště mláděžnické kopané vůbec nepatří. Někteří hráči Bílé Hory (výrazně podporováni svými spoluhráči ze starších žáků a rodiči spoza lajny) začali hrát velmi nečistě a v některých případech i záludně (nakopnutí Davida Konejla v přerušené hře v době, kdy je rozhodčí otočen úplně na druhou stranu, nadávky našim hráčů do č.... a podobně). Za této situace bylo potřeba naše kluky uklidnit a hlavně zápas ve zdraví dohrát. Z utkání se z pochopitelných důvodů stala pravá holomajzna. Ze hry byli z výše uvedených důvodů staženi Kuba Karbus a David Konejl a netrpělivě jsme čekali na závěrečný hvizd rozhodčího. Do té doby se nám ale podařilo přeci jen vstřelit ještě 2 branky. Nejdříve opět Kuba Podlipný centroval před branku z rohu a dezorientovaní domácí hráči si vrazili míč do sítě - 0:4. V úplném závěru ještě prošel sám do vápna Petr Foltman a pěkně přehodil vybíhajícího brankáře - 0:5.

Nevím, jestli byli hráči Bílé Hory nějak speciálně namotivovaní právě na nás, ale to co někteří z nich předváděli nemá s fair-play mnoho společného. Možná to souvisí s jejich jarním vystoupení v Újezdě, kde jsme jim v týmu objevili tzv. "černocha". Za to já ani naši kluci bohužel nemůžou.

Výkonem jsme sice nenadchli, ale důležité je, že jsme přivezli 3 body a hlavně že se nikdo nezranil. Dále děkuju našim klukům, že udrželi nervy na uzdě a nenechali se vyprovokovat k nějakému oplácení.